Skuteczne czyszczenie basenu

0
687
Skuteczne czyszczenie basenu

Od wielu lat przydomowy basen w ogrodzie cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy weźmiemy pod uwagę, iż jest idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w trakcie najgorętszych dni w roku. Jednak aby w pełni bezpiecznie i przyjemnie korzystać z basenu, należy zadbać o jego czystość i higienę. Jak zatem wyczyścić basen skutecznie i szybko?

Dlaczego czyszczenie basenu jest tak ważne?

Przydomowy basen to miejsce, które przyciąga każdego domownika i gościa. Zachęca do relaksu w wodzie lub nad jej brzegiem, a dodatkowo może stać się miejscem wspaniałej rozrywki oraz sportowych ćwiczeń.

Niestety, baseny ogrodowe (a także kryte) stosunkowo szybko ulegają zabrudzeniu. Osiada na nich kurz, a także wpadają do nich inne drobinki, które mogą stać się pożywką do rozwoju glonów, bakterii czy grzybów. Jednocześnie woda stwarza świetne warunki do ich wzrostu, przez co jeśli już raz zasiedlą basen, może być trudno je wyeliminować. Mikroorganizmy te nie tylko psują estetykę zbiornika, ale też mogą stać się przyczyną chorób u osób, które korzystają z zabrudzonej wody.

Dlatego też jej filtrowanie oraz częste sprzątanie całej powierzchni basenu jest niezwykle ważne. Sprzyja zdrowiu nas i naszych bliskich, a także sprawia, że zbiornik zawsze prezentuje się idealnie.

Odkurzacz basenowy – niezbędny do każdego basenu

Ręczne czyszczenie basenu to praca żmudna, czasochłonna i ciężka. Dlatego też, aby możliwe było jej przyspieszenie i ułatwienie, zostały stworzone odkurzacze basenowe. Urządzenia te mają za zadanie przesuwać się po dnie basenu, usuwając z niego różnorodne zanieczyszczenia. Zbierają kurz i inne drobinki, które osiadły na dnie, a jednocześnie usuwają drobnoustroje. Ich regularne stosowanie sprawia, że ograniczony zostaje rozwój grzybów, bakterii i glonów. W rezultacie korzystanie z basenu staje się więc przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Takie urządzenie powinno więc znaleźć się na wyposażeniu każdego posiadacza basenu, niezależnie od jego rozmiaru.

Automatyczny odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy może być stosowany ręcznie lub automatycznie. Oczywiście drugi typ urządzenia jest znacznie częściej wybierany, ponieważ pozwala właścicielom na oczyszczanie powierzchni zbiornika bez zbyt dużego ich udziału i wysiłku. Wystarczy go włączyć, a on sam wykonuje resztę pracy.

Automatyczny odkurzacza basenowy można zaprogramować zgodnie z życzeniem za pomocą smartfona lub innego urządzenia działającego na Wi-Fi bądź Bluetooth. Dzięki połączeniu z urządzeniem mobilnym może on pracować nawet wówczas, gdy właściciela nie ma w domu. Takie rozwiązanie, jak również możliwość zaprogramowania kilku sposobów czyszczenia, daje wiele możliwości i pozwala dopasować sprzątanie do aktualnych potrzeb. Co więcej, jest to metoda niezwykle wygodna, ponieważ nie wymaga stałej uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here