Basen naziemny do Twojego ogrodu – kilka porad przed zakupem

0
304
Basen naziemny do Twojego ogrodu

Wielu właścicieli działek mieszkalnych pragnie wyposażyć je w baseny, w których domownicy będą mogli zażywać letnich kąpieli. Oferta dostępnych basenów jest dość szeroka i obejmuje produkty o różnej konstrukcji i sposobie wykorzystania. Do niezwykle popularnych należą baseny naziemne; warto też wymienić rzadziej stosowane w naszym kraju baseny wprowadzone w ziemię (np. betonowe). Poniżej skupiamy się na ofercie basenów naziemnych. Podpowiadamy – w czym tkwią ich wyjątkowe zalety, dlaczego warto z nich korzystać oraz jak dobrać basen dla całej rodziny.

Basen naziemny – dla dzieci i dorosłych

Zakup basenu naziemnego nie musi być wielkim wydatkiem. Obecnie, baseny takie możesz znaleźć w różnych sklepach i placówkach – zarówno w marketach wielkopowierzchniowych, sklepach sportowych jak i sklepach internetowych. Basen ewidentne zalety, których nie posiadają baseny przeznaczone do wprowadzenia w ziemię. Jakie dokładnie?

Przede wszystkim – baseny naziemne są niedrogie. Dobrej jakości basen kupisz za kwotę zaledwie paruset złotych. W tym przedziale cenowym mieszczą się produkty różnych rozmiarów oraz wykonane z różnych materiałów. Baseny naziemne są ponadto łatwo dostępne, a niektórzy ich właściciele wymieniają basen na nowy co 2-3 lata.

Baseny naziemne są także w dużym stopniu mobilne. Możesz zamontować basen w dowolnym miejscu swojej działki (ważne tylko, by podłoże było płaskie), a w razie konieczności – złożyć basen i przenieść w inne dowolne miejsce. Sam stelaż basenu nie jest ciężki i jego transport na krótki jak i długi dystans (z wykorzystaniem samochodu) jest bardzo łatwy.

Jak wybrać basen naziemny ogrodowy?

Przystępując do zakupu, warto ustalić kilka podstawowych spraw. Pierwszą i najważniejszą jest oczywiście rozmiar interesującego Cię basenu. Pod tym względem, warto wziąć pod uwagę kilka spraw. Przede wszystkim – rozmiar samego ogrodu oraz liczbę osób, które z basenu będą korzystać. Ważny jest także wiek użytkowników basenu. Większość basenów naziemnych ma rozmiar w przedziale od 6 do prawie 30 metrów kwadratowych. Oczywiście, znajdziesz także baseny większe, dedykowane do bardziej intensywnych wodnych zabaw.

Wybierając basen, warto zwrócić szczególną uwagę na jego konstrukcję. Stelaż powinien być solidny i wykonany z wytrzymałych materiałów. Dobrze, jeśli będzie pokryty warstwą antykorozyjną, która zabezpieczy go przed szkodliwym wpływem wilgoci. Polecamy też, by zwrócić uwagę na wyścielenie wnętrza basenu. Ważna jest membrana basenowa, a także specjalne dodatki, gwarantujące jej odporność na upływ czasu oraz wydłużające żywotność.

Warto podkreślić, że wiele basenów posiada dodatkowe akcesoria, które również mają wpływ na ich użyteczność. Najważniejsze to oczywiście drabinka bezpieczeństwa, wykładzina na dno basenu, filtr oraz plandeka do okrywania basenu na noc. Warto też zwrócić uwagę, czy basen posiada system oświetleniowy LED, który stanowi duże urozmaicenie estetyczne. Po jego uruchomieniu basen zostaje podświetlony intensywnymi barwami, które dodają mu uroku.

Na koniec pragniemy doradzić, jakie akcesoria do czyszczenia i konserwacji basenu będą pomocne. Często, są one dołączane w zestawie do basenu, niekiedy jednak konieczny będzie ich osobny zakup. Warto więc przede wszystkim zaopatrzyć się w pływak chemiczny dezynfekujący, termometr pływający, paski do analizy jakości wody oraz zestawy czyszczące – do usuwania śmieci oraz czyszczenia dna.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/gardenhouse.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here