Jak dopasować meble do sypialni w kolorze butelkowej zieleni?

0
346
Jak dopasować meble do sypialni w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń była dawniej barwą charakteryzującą dwory najznamienitszych osób. Dziś kojarzy się ją głównie z praktycznym, choć przyciągającym wzrok wystrojem wnętrz. Jak barwę tą połączyć z meblami w sypialni? Czy intensywna zieleń to kolor odpowiedni dla tego typu wnętrz?

Właściwości barwy zielonej

Zacznijmy od tego, że dla sypialni zieleń (a w zasadzie jej mocny, intensywny odcień) jest bardzo wskazana. Barwa ta koi nerwy, pomaga się uspokoić i ułatwia zasypianie. Warto też podkreślić, że zielona aranżacja jest polecana osobom, które na co dzień pracują przy komputerze. Nieprzypadkowo zaleca się np. informatykom okresowe spoglądanie na naturalny, zielony kolor. Wszystko po to, aby ludzki wzrok odpoczął i stał się mniej podatny na występowanie w późniejszych latach różnych wad. Dlatego sypialnia w kolorze butelkowej zieleni to aranżacja, którą warto mieć w swoim domu.

„Zielona”sypialnia, a meble — co wybrać?

Butelkowa zieleń to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie spokój. Jej zaletą jest również aranżacyjna uniwersalność. Kolor ten można łączyć np. z bielą, tworząc w ten sposób aranżacje oparte na widowiskowym kontraście. Meble do zielonej sypialni mogą być też kremowe. Drewniane łóżko w tym kolorze będzie optycznie powiększone, podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe, utrzymane w tym kolorze meble. Z butelkową zielenią można też łączyć meble utrzymane w ciemniejszych barwach. Trzeba jednak pamiętać, aby zachować tu pewien umiar. Z pewnością nie warto w tej konfiguracji stawiać na kolory typu ciemny brąz, czerń lub antracyt, gdyż takie połączenie będzie razem tworzyć ponurą, wręcz smutną atmosferę. Jasny brąz, szarość to dużo lepsze warianty kolorystyczne, na które zdecydowanie warto postawić.

Jak połączyć barwę zieloną z innymi, jasnymi barwami?

Najlepszym sposobem na połączenie zieleni z bielą, barwą kremową lub szarością i jasnym brązem jest oczywiście kontrast. Butelkowa zieleń to barwa, która nie musi od razu pojawiać się na wszystkich ścianach. Wystarczy pokryć nią ścianę, przy której znajduje się np. łóżko małżeńskie. Pozostałe elementy wchodzące w skład aranżacji (a więc szafki, szafy, stoliki i reszta mebli) mogą posiadać delikatnie zarysowany, zielony motyw. Warto też zadbać o połączenie ich z różnymi ciekawymi dodatkami. Sypialnia w kolorze butelkowej zieleni to miejsce przeciwieństw, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, by na łóżku znalazły się zielone poduszki, a na szafie lustro z… zieloną obudową.

Reasumując, butelkowa zieleń to bardzo wdzięczna barwa w stylizacji sypialni. Może więc warto na nią postawić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here