Do jakiego wystroju wnętrza będą pasować grafitowe rolety dzień i noc?

0
262
Do jakiego wystroju wnętrza będą pasować grafitowe rolety dzień i noc

Odcienie szarości są bardzo często wykorzystywane we współczesnych wystrojach wnętrz. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż jest to kolor spokojny, stonowany i bardzo uniwersalny. Pasują do niego zarówno wszystkie meble, jak i wszystkie dodatki. Bardzo często jest to barwa, którą wykorzystuje się w połączeniu z bielą, co daje wrażenie czystości i nieskazitelności, ale też powagi. Jednak czy tylko do takich przestrzeni będą pasować grafitowe rolety?

Grafit, odcień szarości

Mówiąc o kolorze grafitowym, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, iż jest on jednym z ciemniejszych odcieni szarości. Można powiedzieć, że leży na styku szarości i czerni, będąc kolorem ciemnym, ponurym, dla niektórych przygnębiającym. Jednak czy to jego jedyne oblicze?

Szarość ma wiele odcieni i wiele znaczeń. Jest kolorem gaszącym, niemalże zaprzeczeniem koloru, dlatego często wygasza inne barwy… ale jak się okazuje, może je też podkreślić, stać się niezauważalnym tłem dla wyrazistych i dominujących barw. Dzięki takim właściwościom szarość świetnie wygląda zestawiona ze wszystkimi innymi kolorami – i tak samo dzieje się z grafitem.

Kolor depresji czy dominacji?

Szarość często kojarzy się nam ze smutkiem, depresją, brakiem jakiegokolwiek działania, stagnacją. Jest barwą, w wyniku której nie chcemy ruszyć do zadań, poprzestajemy na tym, co już mamy i dosłownie (lub nie) szykujemy się do zimowego snu. Jednak czy tylko takie skojarzenia budzi w nas szarość i grafit? Czy to zawsze depresja i wygaszenie?

Oczywiście, że nie! W biznesie szarość jest postrzegana zupełnie inaczej. To pewność siebie, dominacja, władza, a także profesjonalizm. Szarość uważana jest za kolor dystyngowany, wyrafinowany i wyjątkowo pożądany w wielu dziedzinach. Dlatego nierzadko jest wybierana właśnie w wystrojach wnętrz u profesjonalistów.

Szarość we wnętrzach prywatnych i firmowych

Kolor szary może dzięki swoim właściwościom dobrze pasować zarówno do pomieszczeń służbowych, jak i prywatnych. Zestawiony z innymi barwami staje się dla nich neutralnym tłem i sprawia, że wyróżniają się mocniej, zaakcentowane odrobiną przygaszonej szarości. W biurach będzie z kolei kolorem profesjonalizmu i doświadczenia, choć może pokazywać też władczość lub po prostu pewność siebie.

Grafit jako odcień szarości wysuwa się w tym przypadku na prowadzenie. Jest barwą mocną, przyciągającą uwagę bardziej niż delikatne odcienie. Sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku wnętrz białych, sterylnych, w których dodaje im wyrazistego akcentu, a jednocześnie nie zmienia ich neutralnego charakteru. W ten sposób grafitowe rolety mogą dobrze dopasować się zarówno do prywatnych mieszkań o minimalistycznym charakterze, jak i do wyjątkowych przestrzeni firmowych, które muszą zachwycać elegancją.

Grafitowe rolety, takie jak widoczne pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/grafitowe-rolety-dzien-noc, mogą być również idealnym rozwiązaniem do tych pomieszczeń, w których znajduje się sporo wyrazistych i przyciągających oko kolorów. Ostra czerwień czy jaskrawy pomarańczowy mogą świetnie pasować do skromnego grafitu. Pobaw się dodatkami, aby osiągnąć ten rezultat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here