Czerwone rolety. Czy to dobry wybór? A jeśli tak, gdzie warto je wykorzystać?

0
228
Czerwone rolety

Każdy kolor ma swoje znaczenie. Każdy kolor można wykorzystać w otoczeniu na wiele sposobów. Każdy kolor wpływa też na nasze zachowanie i sprawia, że mocniej podkreślone są konkretne cechy charakteru. Zastanówmy się więc dzisiaj, jak wypada w tym przypadku kolor czerwony i gdzie warto go umieścić?

Czerwień to pasja

Kolor czerwony ma w sobie wiele ognia. Kojarzymy go z pasją, namiętnością, żywiołowymi emocjami, a czasem nawet agresją i wybuchowością. Może być kolorem zachwycającym i energetyzującym, który sprawia, że chętnie podejmujemy się nowych wyzwań i działań. Może być też symbolem gorących uczuć, jak namiętność i miłość.

Czerwony to także kolor odpowiadający miejscom pełnym ruchu, aktywności i fizycznej siły. Może przywodzić na myśl bunt, wyzwalanie się spod wpływów, a także kreowanie nowej rzeczywistości. Jednocześnie dla niektórych osób i w niektórych sytuacjach jest barwą bardzo mocno dominującą i przytłaczającą.

W których pomieszczeniach wybierać czerwień, a w których jej unikać?

Ze względu na to, że kolor czerwony jest pełen mocnych skojarzeń i emocji, często jest też postrzegany jako barwa, która nie może być wykorzystywana we wszystkich pomieszczeniach. Budzi kreatywność, więc można po nią sięgnąć w pracowni artystycznej czy gabinecie, ale z drugiej strony nastraja bardzo energicznie i agresywnie – wówczas lepiej unikać go w pracach wymagających spokoju.

Zazwyczaj także nie jest preferowanym kolorem w sypialni, ponieważ może utrudniać odpoczynek. Wyjątkiem może być sypialnia dziecka, która jednocześnie pełni też inne funkcje, na przykład pokoju do nauki i zabawy. W tym przypadku odrobina czerwieni doda radości i sprawi, że dziecko będzie chętniej zajmować się różnymi aktywnościami.

Zdrowa równowaga

Wiemy już, jak działa na nas kolor czerwony i jak bardzo może być dominujący. Jeśli obawiasz się, aby nie był zbyt silny, możesz spróbować nieco zmodyfikować jego działanie, łącząc umiejętnie z innymi, mniej stymulującymi barwami. Zachowaj zdrową równowagę między aktywnością a wygaszeniem, aby uzyskać pomieszczenie, w którym po prostu będziesz czuł się komfortowo.

Przykładem takiej zdrowej równowagi może być połączenie bieli, szarości i czerwieni. Dwa pierwsze kolory są bardziej neutralne, spokojne, delikatne. Są też bardzo wyrafinowane. Biel daje poczucie harmonii, szarość jest kolorem ekskluzywnym, ale też wysoce tłumiącym. Dodając do nich czerwień, będziesz mógł uzyskać równowagę między energią a spokojem, a jednocześnie żadna z barw nie przytłoczy cię zanadto swoimi skojarzeniami.

Dodatki pełne ognia

Najlepszym pomysłem będzie więc wykorzystanie drobnych, czerwonych dodatków, które uzupełnią pozostałe barwy. Możesz w tym celu sięgnąć na przykład po piękne rolety, które znajdziesz pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/czerwone-rolety-dzien-noc. Ich głęboka czerwień z pewnością przyciągnie wzrok, ale jednocześnie dobrze dopasuje się do wielu barw, takich jak stonowane nuty szarości, czerń, biel, a nawet złoto. W zależności od efektu, który chcesz uzyskać, eksperymentuj z różnymi możliwościami, jakie dają czerwone rolety, a na pewno uzyskasz niesamowite efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here