Wykonaj Home Staging i podnieś wartość nieruchomości do sprzedaży!

0
2222
Home Staging

Home Staging to coraz popularniejszy trend i coraz więcej osób przykłada uwagę do odpowiedniego przygotowania mieszkania na sprzedaż. Profesjonaliści tacy jak np. agenci nieruchomości już dawno odkryli skuteczność tego sposobu i stosują go np. w swoich biurach nieruchomości, pomagając tym samym swoim klientom. Jeśli jednak nie korzystamy z pomocy biura nieruchomości przy sprzedaży mieszkania, również możemy Home Staging przeprowadzić samodzielnie, wykonując kilka czynności, które podniosą wartość i przyczynią się do szybszej sprzedaży.

Czym jest Home Staging?

Home Staging to odpowiednie przygotowanie mieszkania lub domu do jego sprzedaży. Wykonuje się go w celu podniesienia wartości nieruchomości. Ma ona zatem stać się bardziej atrakcyjna. Wszystkie działania, które mają to zagwarantować, powinny być proste i niskobudżetowe. Home Staging zakłada przygotowanie wnętrza do sprzedaży prostymi, dostępnymi i tanimi sposobami bez wydawania dużych sum pieniędzy. Jego historia wywodzi się z USA, a znany jest na całym świecie. Przygotować odpowiednio mieszkanie do sprzedaży czy pod wynajem może każda z osób, która zapozna się z kilkoma “trikami” i wskazówkami. Home Staging jest zatem niejako działaniem marketingowym, który niskim nakładem pracy i kosztów pozwala szybciej i korzystniej sprzedać nasze mieszkanie.

Uprzątnięcie wnętrza to nie tylko sprzątanie…

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać, jest posprzątanie wnętrza. Oczywiście mycie okien, wyczyszczenie wnętrza, starcie kurzy itp. to podstawa naszych działań, ale nie są one jedyne. Pod pojęciem uprzątnięcia wnętrza kryje się bardziej usunięcie wszystkich elementów właścicieli takich jak pamiątki czy elementy personalizujące wnętrze. Pokazując dom lub mieszkanie przyszłemu nabywcy ma być on w neutralnym stanie. Puchary, zdjęcia czy pamiątki dadzą do zrozumienia, że ktoś nadal tam mieszkania i nie będą zachęcały do zakupu. Minimalistyczne, neutralne i pozbawione jakiejkolwiek personalizacji wnętrze pozwoli ukazać w sposób atrakcyjny sam dom. Osoby oglądające go o różnych gustach nie uznają też mieszkania za nieestetyczne, jeśli nie zobaczą np. naszych ulubionych obrazów itp.

Odpowiednia aranżacja wnętrza

Drugim krokiem Home Stagingu jest aranżacja wnętrza. Jest to jeden z głównych elementów, które w znaczący sposób wpływają na skuteczność naszych działań oraz ostatecznie na efekt przygotowania domu do sprzedaży. Jeśli uprzątniemy już wnętrze i pozbędziemy się wszystkich zbędnych przedmiotów, należy je zaaranżować w odpowiedni sposób. Aby wnętrze prezentowało się atrakcyjnie, musimy wpuścić do wnętrza jak najwięcej światła. Powiększy to optycznie mieszkanie oraz nada mu przytulnego charakteru. W tym celu należy zrezygnować z dużych i gęstych zasłon a postawić na bardziej ozdobne, które przepuszczają więcej światła. Możemy też odsunąć od okien wszystkie duże meble, które przeszkadzają docieraniu promieni słonych do wnętrz pomieszczeń. Podczas aranżacji wnętrza powinniśmy również odpowiednio ustawić meble. Nie mogą one stać na drodze między pokojami czy w korytarzach utrudniając chodzenie. Takie ustawienie mebli optycznie pomniejszy wnętrze nieruchomości i sprawi, że będzie ono niekomfortowe w użytkowaniu. Jeśli mamy taką okazję część zbędnych mebli możemy przenieść do piwnicy lub do sąsiada, sprzedać je lub zaoferować jako “gratis” przy zakupie mieszkania. Nowe meble i dodatki na potrzeby odpowiedniej aranżacji wnętrza znajdziemy na stronie sklepu https://oleslaw.pl/. Przestronne wnętrze i darmowe dodatkowe meble z pewnością zaprezentują się lepiej niż zagracone wnętrze nieruchomości.

Zadbanie o szczegóły

Kolejną częścią Home Stagingu jest zadbanie o dodatki gadżety, akcesoria i o szczegóły które wpływają na dane wnętrze. W tym celu pamiętając o niskobudżetowości, możemy kupić nowoczesne i modne dodatki. Mogą to być np. zegar ścienny, kubki, uniwersalny plakat czy nowe poduszki. Takie drobiazgi z pewnością wpadną w oko osobom kupującym i mogą znacznie odmienić aranżacje wnętrza. Dzięki temu małym kosztem i bez dużego nakładu pracy możemy wprowadzić nieco nowoczesności do naszego mieszkania.

Sąsiedztwo i otoczenie domu/mieszkania

Kolejnym ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, a który często jest pomijany przy sprzedaży nieruchomości, jest sąsiedztwo i otoczenie zewnętrzne domu czy mieszkania. Przeważnie koncentrując się na wnętrzu, zapominamy o najbliższym terenie wokoło nieruchomości. Drobnym, ale zauważalnym już na pierwszy rzut oka pomysłem, który warto zastosować to wymiana wycieraczek. Nowoczesna i ciekawa np. z napisem “Welcome” będzie dużo bardziej estetyczna niż ta używana. Posiadając dom z działką, warto zadbać o trawnik, umieścić na nim gadżety w postaci lampy solarnej czy figurki. Dobrym pomysłem będzie także uprzątnięcie werandy i pozostawieni na niej jedynie mebli ogrodowych. Jeśli mieszkamy w bloku na naszych drzwiach, możemy powiesić ozdobną kołatkę lub ozdobę. Gadżety tego typu kosztują kilkanaście — kilkadziesiąt złotych, a w znaczący sposób mogą poprawić ogólny wizerunek całej nieruchomości. Pierwsze wrażenie, osoby kupujące o danej nieruchomości wyrabiają sobie już po kilku minutach jej oglądania i warto, aby wyraźnie te było pozytywne.

Dlaczego warto?

Home Staging warto wykonywać z kilku powodów. Pierwszym z nich jest skrócenie czasu poszukiwania nabywcy nawet o 40%. Dzięki wielu badaniom wiemy, że okres ten może skrócić się znacząco, a my możemy sprzedać nasze mieszkanie dużo szybciej. Osoby kupujące tak jak robią to w sklepach — kupią produkt, który wygląda po prostu najlepiej. Kolejnym plusem jest zwiększenie wartości mieszkania nawet o 10%. Suma ta może posłużyć nam jako dodatkowy zarobek lub do wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej czy do promocji ogłoszenia i szerszego jego opublikowania. Sam Home Staging nie jest trudny i poświęcając na niego kilka godzin lub jeden dzień możemy zyskać naprawdę wiele. Jeśli samodzielnie nie potrafimy wykonać Home Stagingu, warto obejrzeć kilka filmików instruktażowych np. na YouTube gdzie wiele dekoratorów wnętrz lub biur nieruchomości w obrazowy sposób wyjaśnia całe zagadnienie. Jeśli posiadamy też pewne środki, możemy zamówić taką usługę — choć samodzielne jej wykonanie nie jest trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here