Ogród idealny

0
1813
Ogród idealny

Ogród jest integralną częścią domu. Warto o tym pamiętać i poświecić mu czas i wysiłek, by móc cieszyć się ogrodem, który będzie funkcjonalny i piękny, a wypoczynek w nim będzie prawdziwą przyjemnością. O czym należy pamiętać zakładając ogród?

Spójna przestrzeń

Wydawać, by się mogło, że zakładanie ogrodów to nic trudnego. Wystarczy posiać trawę, tu i tam posadzić kilka krzewów i ustawić grilla. I ogród gotowy. Nie jest to oczywiście prawda… Ogród, który jest idealnym miejscem wypoczynku musi być bardzo dobrze przemyślany, rośliny muszą być prawidłowo dobrane, a teren powinien być podzielony na część wypoczynkową oraz przeznaczoną pod uprawę roślin. Kolejnym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę jest spójność ogrodu oraz domu. Idealnie zaprojektowany ogród jest dopełnieniem domu. Wiejski, przydomowy ogródek pełen malw oraz lwich paszczy nie będzie dobrze prezentował się w połączeniu z nowoczesnym budynkiem. Innowacyjny, symetryczny ogród, w którym dominuje prosta forma nie sprawdzi się w połączeniu z drewnianą chatą.

Rośliny to nie wszystko

Zakładanie ogrodów nie polega wyłącznie na posadzeniu kilku krzewów i ustawieniu huśtawki. Sadzenie roślin jest ostatnim etapem prac. Wcześniej należy zatroszczyć się o przygotowanie terenu. Usunięcie pozostałości po budowie domu, chwastów, czy zniwelowanie nierówności terenu.  Następnie trzeba zastanowić się jak rozprowadzić instalacje do nawadniania ogrodu. Bardzo ważnym elementem przestrzeni jest wydzielenie miejsca do odpoczynku, sportów letnich, czy spożywania posiłków. Dobrze rozplanowany ogród będzie funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu, a elementy małej architektury będą nie tylko funkcjonalne, ale również, a może przede wszystkim, będą stanowiły ważny element krajobrazu.

garden project

Jak widać zakładanie ogrodu jest zajęciem wymagającym wiedzy i doświadczenia. Można zrobić to samodzielnie, warto jednak zastanowić się, czy jest to dobre rozwiązanie. Wielokrotne przesadzanie roślin, które nie będą dobrze rosły w wybranym przez nas miejscu, czy zmiana ustawienia grilla czy ścieżek to zajęcia bardzo kłopotliwe. Współpraca z doświadczonym w tym zakresie fachowcem znacznie częściej jest rozwiązaniem dużo bardziej efektywnym i tańszym. Wyspecjalizowana firma ogrodnicza  którą polecamy to http://www.cornus-ogrody.eu/. Pracujący w niej pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem pomogą zaprojektować przestrzeń, wybiorą odpowiednie rośliny i posadzę je w miejscach, które będą im służyły. Skorzystanie z usług polecanej przez nas firmy to duża oszczędność czasu oraz gwarancja, że ogród będzie spełnieniem marzeń i oczekiwań każdego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here