Jaka podłoga do biura?

0
1239
Jaka podłoga do biura

Przy wyborze elementów wykończeniowych do biura głównie kierujemy się ich wyglądem i estetyką. Jednak nie mniej ważnymi parametrami są funkcjonalność i trwałość – szczególnie w przypadku podłóg. Jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w biurze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podłogi do biura?

Przestrzeń biurowa powinna być ergonomiczna i funkcjonalna. Pracownicy mają bowiem czuć się swobodnie i komfortowo podczas długich godzin spędzonych w siedzibie firmy. W przytulnie urządzonym pomieszczeniu pracuje się lepiej i wygodniej niż w surowym, nudnym wnętrzu. Estetyczny, atrakcyjny wizualnie wystrój sprzyja produktywności i kreatywności.

Ważnym elementem w biurze są odpowiednio dobrane podłogi. Podłoga musi być trwała, cicha, bezpieczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Przed wyborem przede wszystkim należy określić, jakie będzie natężenie ruchu w biurze, ile mebli biurowych znajdzie się we wnętrzu, czy pracownicy i interesanci będą wchodzić do biura bezpośrednio z zewnątrz (ryzyko częstego kontaktu podłogi z wilgocią i zanieczyszczeniami). Istotnym kryterium wyboru jest również przewidywany czas eksploatacji podłogi – np. jeśli wiemy, że za rok czy dwa firma zmienia siedzibę, nie warto inwestować w drogą podłogę. 

Dlaczego wykładzina do biura to dobry pomysł?

Popularnym rozwiązaniem do biura są wykładziny. Zastosowanie wykładziny to sposób na to, aby nadać wnętrzu ciepły, przytulny charakter. Taka podłoga doskonale tłumi wszelkie hałasy (a dzięki temu pracownicy mogą w pełni skupić się na swoich zadaniach), a także znacznie zwiększa komfort podczas chodzenia i zapewnia dobrą amortyzację przy ewentualnym upadku. 

Do pomieszczeń biurowych nie zaleca się stosowania wykładzin przeznaczonych do domu. Słaba odporność takich modeli wiąże się z ryzykiem szybszego zużycia i dodatkowych kosztów – nie wszystkie wykładziny domowe są przystosowane do krzeseł biurowych i innych mebli na kółkach, ponadto domowe wykładziny są bardziej podatne na zabrudzenia.

Wykładzina do biura powinna być wytrzymała i dopasowana do natężenia ruchu w obiekcie. Najlepszym rozwiązaniem są modele o klasie użytkowania od 31 do 34. Wykładziny obiektowe produkuje się z włókien o wysokiej trwałości, co odróżnia je od wykładzin domowych. Najczęściej spotykane są modele poliamidowe i polipropylenowe. Szczególnie polecane są pierwsze z nich. Wszystko ze względu na ich wysoką wytrzymałość i sprężystość włókien. Wykładziny poliamidowe długo zachowują swój pierwotny wygląd, a także są odporne na grzyby, mole czy bakterie. Przykładem wytrzymałej wykładziny poliamidowej jest model QUARTZ dostępny w sklepie internetowym Aximo. Wykładzina o klasie 32 jest trwała i funkcjonalna. Wysokiej jakości włókno poliamidowe gwarantuje jej długoletnią żywotność. Wykładzina sprzedawana jest w rulonach o szerokości 4 i 5 m.

Na stronie aximo.pl dostępne są również inne wykładziny przeznaczone do biur. W sklepie znajdziemy modele poliamidowe, polipropylenowe, wełniane i mieszane o splocie igłowanym, pętelkowym, czy też welurowym.

Wykładzina to doskonałe rozwiązanie do biura! Wykładzina jest odporna na intensywną eksploatację, łatwa w czyszczeniu, a ponadto wyróżnia się estetycznym, atrakcyjnym wyglądem. Co więcej, na rynku znajdziemy szeroki wybór kolorów i wzorów wykładzin, co pozwala maksymalnie dopasować podłogę do stylu aranżacji przestrzeni biurowej i tym samym stworzyć spójny, przytulny wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here