Jak pozbyć się odprysków oraz rys na oknie?

0
667
Jak pozbyć się odprysków oraz rys na oknie

Chcemy w naszym domu mieć nie tylko piękne i czyste okna, ale także bez żadnych rys i odprysków. Niestety wraz z czasem użytkowania, brakiem pielęgnacji oraz działaniem zmieniających się warunków atmosferycznych, nasze okna stają się znacznie mniej estetyczne. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zamiast leczyć, to zapobiegajmy

Oczywiste w miarę jest to, że lepiej jest wszystkiego zapobiegać, niż później leczyć. Każdy producent okien (nawet tych o najwyższej jakości) przekonuje nas, aby dbać o szyby. Dzięki temu nie będziemy doprowadzać do licznych zarysować i odprysków. Jak to robić? Czy są jakieś sprawdzone sposoby? Na pewno powinniśmy stosować delikatne środki oraz szmatki do mycia. Nie używajmy szorstkich szczotek oraz gąbek. W takiej sytuacji już po pierwszym umyciu okien będziemy widzieć liczne ryski, które doprowadzić nas mogą do szewskiej pasji.

Okna powinno się także myć regularnie. Poleca się mycie okien raz na miesiąc. Dlaczego tak często? Wynika to głównie z tego, że myjąc okna w regularnych odstępach czasu nie doprowadzamy do ich mocnego zabrudzenia. W związku z tym okna myje się znacznie łatwiej. Nie trzeba tak mocno napierać na szyby i szorować. W związku z tym ryski pojawiają się rzadziej, a w niektórych przypadkach w ogóle. A jak się ich pozbyć, gdy już widzimy je gołym okiem? Czy jest jakiś sposób na ryski oraz odpryski? Jak najbardziej tak. Nie ma co się załamywać i głowa do góry.

Użyj domowych sposobów

Gdy rysy na szybie należą do niewielkich, to z całą pewnością pokonamy je sposobami domowymi. Możemy wykorzystać do ich usuwania pasty do zębów (koniecznie wybielającej). Należy nałożyć jej niewielką ilość na szmatkę delikatną i pocierać niedoskonałości przez kilka minut. Jeśli nie widzimy już efektów, albo gdy są one dla nas jednak niezadowalające, to nałóżmy pastę na rysę i zostawmy na mniej więcej kilkanaście lub też kilkadziesiąt godzin. Jeśli i ten proponowany sposób nam nie pomoże, to polecamy przejść do sposobu bardziej profesjonalnego. O czym mowa? W takiej sytuacji polecamy się zgłosić do specjalistów. W sieci znajdziemy mnóstw firm, które oferują nam naprawę szyb. Wybierzmy jednak taką, która działa na rynku nie od dzisiaj i może się pochwalić naprawdę świetnymi opiniami. Firmom, które mają opinie negatywne mówimy stanowcze nie. Chcemy skorzystać z usług firmy, która rzeczywiście nam pomoże.

Możemy także pokusić się o odwiedzenie sklepu budowlanego. Poszukajmy w nim specjalnego specyfiku służącemu polerowaniu szkła. Przed jego zastosowaniem musimy jednak zapoznać się z instrukcją użytkowania. Jeśli i po tym sposobie rysy i odpryski na szybie są nadal widoczne, to nie ma już innej możliwości jak kontakt z firmą specjalistyczną w tej dziedzinie. Firmy tego rodzaju wyszlifują nam szkło, a w późniejszym kroku wypolerują. Jednak zanim skorzystamy z pomocy takiej firmy, to poza powyższymi wskazówkami, zapytajmy także o cenę. Nie chcemy bowiem doprowadzić do sytuacji, w której naprawa szyby byłaby droższa od jej wymiany na całkowicie nową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here