Inteligentne gniazdka elektryczne

0
442

Coraz częściej w naszych domach wykorzystujemy różnego rodzaju rozwiązania bezprzewodowe, korzystamy z bezprzewodowego internetu na naszych telefonach czy też tabletach.

Do sieci podłączamy routery które pozwalają na swobodny dostęp do internetu w każdego miejsca w naszym domu czy też mieszkaniu. Możemy zakupić także inteligentne gniazdka WiFi, które pozwalają na kontrolę nad różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi. Dzięki temu za pomocą urządzeń przenośnych będziemy mogli włączać to też wyłączać różnego rodzaju urządzenia.

Gniazdko WiFi z możliwością rejestracji ilości zużycia energii

Na telefonie instalujemy odpowiednią aplikację która będzie pozwalała na zarządzanie jednym lub też wieloma gniazdkami w naszym domu. Z pewnością dzięki temu możemy także prowadzić pomiary, ponieważ gniazdko tego typu posiada licznik zużycia energii, dane zapisywane są na serwerze, możemy sprawdzić zużycie dzienne czy też miesięczne. Z pewnością pozwoli to na lepsze zarządzanie naszymi wydatkami, możemy sprawdzić jakie urządzenia pobierają najwięcej energii, na co zwrócić uwagę aby zaoszczędzić na wydatkach związanych z elektrycznością. Naturalnie są te gniazdka bardzo uniwersalne możemy podłączyć do nich przykładowo klimatyzację, oświetlenie, urządzenia związane z monitoringiem. Oczywiście w przypadku inteligentnych domów cały czas powstają nowe rozwiązania, urządzenia które wykorzystują łącze WiFi. Jest to okazja aby w znacznym stopniu zautomatyzować wiele procesów związanych z zarządzaniem domem, ograniczać zużycie energii, wyłączać łatwo urządzenia kiedy nie będą nam potrzebne. Oczywiście gniazdko wifi będziemy mogli wykorzystać na wiele różnych sposobów, będzie to przykładowo wyłączanie urządzenia zdalnie kiedy przebywamy poza domem, możemy także zaprogramować gniazdko na pewien harmonogram załączania urządzeń. Gniazdko tego typu będzie wyposażony także w zabezpieczenie antyprzepięciowe, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo naszych urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here