Jak i czym nowocześnie obudować wannę?

0
754
Jak i czym nowocześnie obudować wannę

Wanny do zabudowy to produkty, które z każdym rokiem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, tym bardziej że ułatwiają nie tylko utrzymanie porządku/czystości w łazience, ale także pozwalają na jej uatrakcyjnienie pod względem wizualnym. W ten sposób mamy możliwość stworzenia nowoczesnej strefy kąpielowej, dopasowanej do reszty elementów wyposażenia pomieszczenia, dzięki czemu uzyskamy spójną i harmonijną aranżację.

Decydując się na instalację wanny w łazience, warto jest się zastanowić nad sposobem jej obudowania, zwłaszcza, że obecnie na rynku mamy do czynienia z wieloma różnymi możliwościami. Mowa w tym momencie o stworzeniu zabudowy przy wykorzystaniu m.in. płytek ceramicznych, drewna, zabudowy meblowej, a niekiedy również blachy stalowej lub szkła. Jednak, gdy zależy nam zarówno na prostocie, jak i oszczędności kosztów, najlepszym wyborem okażą się dedykowane panele laminowane, w przypadku których nie jest wymagane wcześniejsze obmurowanie wanny.

Jakie korzyści niesie za sobą zabudowa wanny?

Zanim poruszymy kwestię związaną z pomysłami/sposobami na zabudowę wanny, warto jest zwrócić uwagę na zalety takiego rozwiązania, do których w głównej mierze możemy zaliczyć m.in.:

– izolację termiczną i akustyczną wanny,

– estetyczny wygląd,

– łatwość utrzymania pomieszczenia w czystości,

– spójność z aranżacją łazienki,

– możliwość dostosowania zarówno kształtu, jak i wyglądu wanny do stylu łazienki,

– korzystną cenę w momencie wyboru gotowej obudowy.

Zabudowa wanny – na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?

Zabudowa wanny dla wielu osób może stanowić nie lada wyzwanie, tym bardziej że obecnie na rynku mamy do czynienia z wieloma różnymi rodzajami, stylami, a także i kolorami obudowy. Oprócz gotowych rozwiązań, można również zdecydować się na nieco bardziej efektowne sposoby zabudowy wanny, w przypadku których trzeba będzie zatrudnić fachowców, którzy do wykończenia wykorzystają wybrany przez nas materiał.

Jeżeli zależy Ci na szybkości, prostocie oraz niedużych kosztach, najlepszym wyborem okażą się gotowe obudowy wanny, które można dostosować praktycznie do każdego modelu wanny, niezależnie od jej kształtu i rozmiaru. Zazwyczaj tego typu rozwiązania wykonywane są ze specjalnego laminatu o podwyższonej wytrzymałości. Niektóre z nich mogą posiadać wbudowane schowki, dzięki czemu można zadbać o lepsze zagospodarowanie miejsca i przestrzeni w łazience. Warto jest jednak w tym przypadku pamiętać o tym, aby zarówno wanna, jak i obudowa pochodziły od jednego producenta, co pozwoli na ich idealne dopasowanie.

Z kolei w przypadku tych bardziej wymagających osób, zabudowa wanny może być wykonana z konkretnych materiałów w postaci m.in.:

– płytek – to jedne z popularniejszych materiałów wykończeniowych, który można dopasować do koloru i wzoru powierzchni ścian i podłogi w łazience lub zdecydować się na wybór produktów kontrastowych do tła;

– naturalnego kamienia – to jedno z droższych rozwiązań, które symbolizuje elegancję, luksus i ponadczasowe piękno;

– szkło lub lustro – pozwala na optyczne powiększenie wnętrza;

– drewno lub materiały drewnopochodne – dodadzą wnętrzu łazienki klasyczny i ponadczasowy charakter.

Więcej na temat zabudowy wanny znajdziesz w artykule https://arenalazienek.pl/pl/n/Czym-obudowac-wanne/4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here