Dlaczego pościel bawełniana dobrze wpływa na sen?

0
350

O tym jak wiele czynników ma wpływ na jakość i komfort naszego snu, ostatnimi czasy, mówi się bardzo często! Oprócz oczywistych rzeczy, jak długość snu, twardość materaca, jakość wykonania pościeli, oraz zaciemnienie pomieszczenia, w którym się znajdujemy, na nasz sen wpływa również pościel! Nikt przecież nie chce się budzić oblany potem, wynikającym ze spania, w sztucznym materiale. O tym dlaczego bawełniana pościel pozytywnie wpływa na sen dowiesz się już za chwilę!

Każdy z nas jest inny, jednak wszyscy potrzebujemy tego samego! 

Z naszej natury ludzkiej wynikają różnice. Różnimy się pod wieloma względami. Widzimy to nie tylko w codziennym zachowaniu, ale również w upodobaniach. Każdy człowiek ma również inną skórę, mniej lub bardziej wrażliwą, skłonną do podrażnień lub obojętną na ewentualne nieprzyjemne w dotyku materiały. Mimo różnych typów skory i upodobań względem pościeli, każdy z nas ceni sobie możliwość okrycia się wieczorem miękką i delikatną tkaniną, która otuli nas i pozwoli na komfortowo przespaną noc. 

Pościel a jakość snu. 

Wiele osób nie przypuszcza w jak wielu aspektach sen i pościel łączą się i wzajemnie na siebie wpływają. Każdej nocy nasza pościel ma bezpośredni kontakt ze skórą. Dotykamy ją też całym ciałem, które nie zostało zasłonięte przez piżamę. Zastanawiałeś/łaś się kiedyś nad tym, czy Twoja pościel bawełniana jest odpowiednio dobrana do Twojego rodzaju skory? Zdecydowanie bardziej sprzyjającym naszej przyjemności i komfortowemu snu są miękkie materiały. To głównie dzięki nim zasypiamy szybciej i budzimy się w lepszym nastroju. Jednak czy sama miękkość wystarczy, aby zagwarantować sobie komfortowy sen? 

Bawełna materiałem idealnym 

Odpowiedź brzmi NIE! Wybierając bawełnianą pościel, oprócz miękkości i przyjemnego w dotyku materiału, zyskujemy również świetnie dopasowaną pod kątem termoizolacji tkaninę, która w upalne dni chłodzi nasze ciało, a w te nieco zimniejsze wieczory sprawia, że nie marzniemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here