Nowoczesne ogrody zimowe to jedno z tych rozwiązań, które cieszą się coraz większą popularnością i jest chętnie wykorzystywane w przydomowej przestrzeni jako urozmaicenie klasycznego ogrodu czy tarasu, ale też dla nadania zupełnie nowej estetyki. Ogrody zimowe tworzone są przy tym z wielu różnych materiałów. Dowiedz się, dlaczego warto postawić w nich właśnie na ściany z PCV.
Nowoczesne PCV, które może przyjąć każdy kształt
Wykorzystując nowoczesne materiały, możemy liczyć przede wszystkim na ich doskonałe właściwości pod względem kształtowania i łączenia. Dzięki temu uzyskać możemy przestrzeń ogrodu zimowego, która odznaczać się będzie nie tylko odpowiednią wielkością, ale również pożądanym kształtem.
Na szczególną uwagę zasługuje sobie przy tym materiał Schüco corona CT70 Classic, stosowany przez Winter Garden, którego wszystkie zalety można poznać na stronie https://winter-gardens.pl/. Jest to rodzaj PCV, które ma doskonałe właściwości statyczne i pozwala się łatwo kształtować. W efekcie umożliwia tworzenie nawet nietypowych rozwiązań i przeszkleń idealnie zgodnych z marzeniami osoby zakładającej ogród zimowy.
Duże przeszklenia
Decydując się na stworzenie ogrodu zimowego na podbudowie tarasowej, bez wątpienia każdy z nas pragnie uzyskać przestrzeń, która będzie go zachwycała. Duża ilość światła i możliwość otworzenia ogrodu zimowego na klasyczny ogród to dwie istotne możliwości, o jakich nie należy zapominać podczas jego budowy.
Ściany z PCV dają właśnie szansę na stworzenie miejsca, które będzie pełne światła. Profile z tego materiału są bowiem bardzo wytrzymałe i mogą z powodzeniem utrzymać duże przeszklenia, zarówno na ścianach, jak i na dachu. Dostępne są dla nich okucia, które utrzymują ciężar nawet do 100 kg!
Co równie ważne, ich budowa zapewnia możliwość łatwego ich otwierania, dzięki czemu szybko wpuścimy świeże powietrze do ogrodu zimowego.
Wspaniała termoizolacja
Ze względu na to, ogrody zimowe stanowią płynne przejście pomiędzy budynkiem a ogrodem, a jednocześnie osłaniają przed niekorzystnymi warunkami wrażliwe czy nawet egzotyczne rośliny, muszą odznaczać się odpowiednim współczynnikiem termoizolacji. Również w tym przypadku konstrukcje z PCV cieszą się ogromnym uznaniem. Ze względu na możliwość stworzenia aż pięciokomorowych profili z termoizolacją, gwarantują zatrzymanie ciepła we wnętrzu ogrodu zimowego nawet podczas najsurowszej zimy.
Doskonała termoizolacja przekłada się na dwie zasadnicze cechy. Po pierwsze pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w całym domu i nie powoduje podwyższenia kosztów jego utrzymania ze względu na ogrzewanie w czasie zimy. Po drugie chroni rośliny i mieszkańców przed nieprzyjemną aurą – nawet podczas najgorszej pogody ogród zimowy jest zaciszny, ciepły i urodziwy, dzięki czemu staje się szybko ulubionym miejscem wszystkich domowników.
Estetyczny wygląd
Ostatnią, ale nie najmniej ważną cechą PCV jest jego szeroka paleta kolorystyczna, w której znajdują się zarówno oryginalne, modernistyczne barwy, jak i klasyczne, drewnopodobne kolory. Taka różnorodność sprawia, że każdy znajdzie idealne ramy dla siebie, które łatwo dopasuje do pozostałych elementów wystroju domu i otoczenia. W efekcie ogród zimowy będzie nie tylko piękny dzięki roślinom, ale i harmonijnie dopasowany do całej posiadłości.