Antypoślizgowe dywanowe rozwiązania

0
321
Antypoślizgowe dywanowe rozwiązania

Dywan to piękna ozdoba każdego mieszkania. Oczywiście musi być odpowiednio dobrany do stylu, w którym urządzone jest mieszkanie lub pokój.

Rynek dywanowy jest tak bogaty w różne wzory, kształty, kolory i materiały, że każdy konsument znajdzie coś dla siebie. Poza tym jest wiele artykułów, które pomagają dobrać odpowiedni do naszych upodobań i gustu dywan. Przy zakupie dywanu jest też coś, o czym koniecznie trzeba pamiętać, żeby zadbać o bezpieczeństwo swoje i domowników.

Ślizgający się dywan

Podłogi w mieszkaniach są bardzo różne. Najpopularniejsze to płytki ceramiczne, panele lub drewniana podłoga. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Jeśli na którąkolwiek z tych podłóg zdecydowalibyśmy się położyć dywan, to warto przemyśleć, co zrobić, żeby dywan nie ślizgał się po gładkiej powierzchni. Przesuwający się dywan to ogromne niebezpieczeństwo, może doprowadzić do poważnych kontuzji. Ślizgający się dywan jest szczególnym zagrożeniem dla osób starszych i dzieci.

Antypoślizgowy podkład

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup dywanu z antypoślizgowym podkładem. Warto zapłacić parę groszy więcej, a zadbamy o bezpieczeństwo domowników. Dywany, które pokryte są specjalną warstwą antypoślizgową od spodu, są odporne na przesuwnie się i podwijanie. Poza tym dywan taki zapewnia amortyzację, wycisza pomieszczenie. Dywany z warstwą antypoślizgową można śmiało prać w pralce. Nie wpływa to na jakość i trwałość podgumowanej warstwy.

Mata antypoślizgowa

Innym sposobem jest dokupienie zabezpieczającej maty antypoślizgowej, wykonanej z gumowej siateczki. Zapobiega ona przesuwaniu lub fałdowaniu się dywanów i chodników oraz chroni podłogę przed porysowaniem. Jej zaletą jest to, że nie trzeba jej przyklejać, tylko wystarczy ją rozłożyć. Warto sprawdzić czy rodzaj maty, na którą chcielibyśmy się zdecydować, można stosować przy coraz popularniejszym ogrzewaniu podłogowym. Zaletą maty antypoślizgowej jest to, że można ją myć wodą i delikatnym środkiem chemicznym. Dzięki takiej macie będziemy odczuwać komfort chodzenia po podłodze, na której jest rozłożony dywan lub chodnik.

Taśma, paski

Żeby dywan się nie ślizgał, można podkleić go taśmą dwustronną w kilku miejscach. Jest to domowe rozwiązanie, chociaż utrudnia utrzymanie czystości na podłodze pod dywanem. W sklepach można zakupić specjalne antypoślizgowe taśmy. Są one dość cienkie, niewyczuwalne pod dywanem, a jednak zapewniają ochronę przed ślizganiem i zaginaniem rogów. Nie są one tak skuteczne jak maty antypoślizgowe, ale lepsza taśma, niż żadne zabezpieczenie. Podobną jakość i efekt dają paski klejące. Różnica między taśmą a paskiem polega na ich wyczuwalności pod dywanem.

Dociśnięcie do podłoża

Niektórzy decydują się, na wydaje się najmniej kolizyjny sposób na unieruchomienie dywanu, na dociśnięcie go do podłoża za pomocą mebli. Jest to skuteczny sposób na chwilę, ponieważ bardzo utrudnia regularne czyszczenie całego dywanu, a w miejscach, gdzie stoją na nim meble, pozostają trwałe odkształcenia.

Źle zabezpieczony, ślizgający się dywan, może powodować mnóstwo zagrożeń dla domowników. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zakup dywanu z antypoślizgową powłoką. Wtedy mamy pewność odpowiedniego zabezpieczenia. Jeśli już mamy dywan bez tej powłoki, można przemyśleć inne praktyczne rozwiązania, jak mata, taśma lub paski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here