Zalety drewnianej podłogi

0
465

Podłoga jest najbardziej eksploatowaną częścią mieszkania. Nie da się jej nie używać. Z tego względu nie ma sensu oszczędzać na jej zakupie podczas planowania aranżacji wnętrz lub remontu. Jaki rodzaj podłogi byłby najlepszy?

Najpopularniejszymi rodzajami podłóg jest podłoga:

– drewniana (parkiet, mozaika, deski podłogowe, podłogi warstwowe),
– laminowana (panele podłogowe),
– płytki ceramiczne,
– wykładziny.

Zalety drewnianej podłogi

Każdy rodzaj podłóg ma swoich zwolenników i przeciwników. Najstarszym rodzajem materiału podłogowego jest drewno. W zależności od tego, na jakie drewno się zdecydujemy, będziemy mieli oryginalny wygląd podłogi, z niepowtarzalnym wzorem i kolorem. Wynika to z tego, że każde drzewo ma swoje oryginalne słoje. Drewno zapewnia uczucie ciepła, wyciszenia i przyjemnego stąpania po podłodze. Niesamowitą zaletą drewnianej podłogi jest to, że jest ona w pełni odnawialna, co ileś lat można ją po prostu odrestaurować, a nie trzeba zrywać. Renowację podłogi drewnianej można robić wiele razy i nie straci ona na jakości. Co więcej, dzięki temu, że można ją tak odnawiać, to może się okazać, że będzie nam służyć wiele lat. Podłogi drewnianej nie będziemy musieli zmieniać nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na remont mieszkania. Będzie ona pasować do każdego wnętrza. Żaden inny rodzaj podłogi nie ma takiej cechy. Panele, gdy się zniszczą, to praktycznie niemożliwa jest ich renowacja, płytki ceramiczne, gdy się zbiją albo doznają uszczerbku, to brzydko wyglądają, a wykładzina, jeśli postoją na niej ciężkie meble, to będzie mieć brzydkie odkształcenia. W porównaniu z panelami, których powłoka ulega ścieraniu, drewniana podłoga jest bardzo odporna na czynniki zewnętrzne oraz na uszkodzenia mechaniczne. To są tylko niektóre zalety drewnianej podłogi. Gdyby dokonać rachunku i porównać cenę jaką musimy jednorazowo zapłacić za drewnianą podłogę, a zsumować wszystkie kwoty związane z wymianą innego rodzaju podłóg, to może się okazać, że cena drewnianej podłogi będzie dużo niższa, niż inne rodzaje podłóg, które zużyjemy na przestrzeni tego samego okresu.

Różne ceny drewnianych podłóg

Drewniana podłoga w zależności od parametrów, od rodzaju drzewa, od sposobu jej produkcji bardzo różni się ceną. Najdroższa jest podłoga z drewna tak zwanego bez wad, o jednolitym kolorze, troszkę tańsza jest taka, która powstaje z drewna o różnym usłojeniu i zróżnicowanej kolorystyce. Mniej wydamy na drewniana podłogę, która została wytworzona z materiału, na którym widoczne są czarne sęki i jest różnorodny kolor drzewa, a najtańszym rodzajem, jest drzewo z pęknięciami i sporymi czarnymi sękami. Najwyższej klasy podłogi dębowe można zamówić w tej wrocławskiej manufakturze – https://domdebu.pl.

Do jakich mieszkań nadaje się drewniana podłoga

Co prawda, są style, w których podłoga z naturalnymi zarysowaniami idealnie nadaje się do aranżacji wnętrz. Do takiego stylu można zaliczyć zabytkowy styl vintage, styl retro, styl industrialny albo trochę cieplejszy styl loftowy. Drewniana podłoga ma to do siebie, że jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z alergią. Ze względu na swoje naturalne właściwości, sprzyja zachowaniu odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu. Ponieważ w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma jakieś uczulenia, to najlepszym rozwiązaniem byłoby położenie drewna na podłodze.

Patrząc na swoje możliwości finansowe i swój gust możemy dokonać wyboru takiej podłogi, która będzie odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom. Dla niektórych drewniana podłoga będzie czymś o czym co prawda marzą, ale na razie nie stać ich na tak kosztowną inwestycję. Muszą wtedy zadowolić się tańszymi panelami podłogowymi albo innym rodzajem podłogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here