Siatka na ptaki sznurkowa – jaką wybrać do sadu, ogrodu i na balkon?

0
58
Siatka na ptaki sznurkowa

Są sytuacje, kiedy obecność ptaków nie jest mile widziana. Dotyczy to w szczególności sadów i ogrodów, gdzie mogą przyczynić się do strat w uprawach. Często przeszkadzają również na balkonie, choćby z uwagi na zanieczyszczenia. Czy jest jakiś sposób, aby pozbyć się takich nieproszonych gości? Skutecznie pomaga w tym siatka na ptaki sznurkowa. Oto porady, jak wybrać tę właściwą.

Ochrona przed ptakami, która wytrzyma przez wiele sezonów

Żeby siatka sznurkowa na ptaki zapewniała skuteczną ochronę, musi być solidna. Jedną z pierwszych kwestii, które należy przeanalizować, jest materiał wykonania. Najlepszy wybór stanowią produkty z polietylenu. Jest to wodoodporne tworzywo, a jednocześnie niepodatne na rozciąganie, rozerwanie i działanie promieni UV.

Polietylenowa siatka jest lekka i łatwa w montażu. Nie wpływa negatywnie na estetykę otoczenia i nie ogranicza widoczności. Jej dodatkowa zaleta to odporność na działanie wysokiej i niskiej temperatury. To skuteczna forma ochrony, bez względu na porę roku.

Jakie wymiary powinna mieć siatka na ptaki sznurkowa?

Siatka musi być dobrze dopasowana. Z tego powodu polecanym wyborem są produkty przygotowywane na wymiar. Nie trzeba wówczas niczego przycinać ani martwić się o czasochłonne dopasowywanie.

Siatka na ptaki sznurkowa na konkretną szerokość i długość jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwala na precyzyjną ochronę balkonu, ogrodu czy też sadu. Z pewnością będzie służyć przez lata.

Wymiary to nie wszystko – co z wielkością oczek?

Podając odpowiednią długość i szerokość siatki, nie można zapomnieć o określeniu wielkości oczek. To od nich w dużej mierze zależy skuteczność zabezpieczenia przed ptakami. Wybór nie może być więc przypadkowy.

Najważniejsze jest określenie, jakie gatunki ma powstrzymywać taka ochrona. Im mniejsze ptaki, tym mniejsze powinny być same oczka. Do popularnych wariantów należą m.in.:

  • 40 x 40 mm,
  • 28 x 28 mm,
  • 19 x 19 mm.

Gdy pojawią się wątpliwości, która siatka na ptaki sznurkowa będzie odpowiednia, wystarczy poprosić o pomoc fachowców. Specjaliści dobiorą właściwy produkt, aby należycie spełniał swoje zadanie.

Siatka sznurkowa na balkon

Siatka sznurkowa na balkon i do innych zastosowań – zamawiaj bezpośrednio od producenta

Zakup siatki na ptaki od doświadczonego, renomowanego producenta to najlepsza decyzja ze wszystkich możliwych do podjęcia. Można wówczas mieć pewność otrzymania solidnego, wysokiej jakości produktu, który posłuży przez lata. Sprawdzona firma pomoże w doborze idealnej siatki sznurkowej, zadba o szybką realizację i wysyłkę pod wskazany adres.

Zadbaj o ochronę przed uciążliwymi gatunkami ptaków z siatką sznurkową od Symar. Skontaktuj się z fachowcami i dowiedz się, jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here