Schodnia, czyli element niezbędny podczas wykonywania prac budowlano-remontowych

0
425
Schodnia

Czym jest schodnia – podstawowe informacje

Podczas wykonywania przez firmy remontowo-budowlane profesjonalnych prac w zakresie renowacji elewacji budynków, ocieplenia bloków mieszkalnych etc. konieczne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości. Dzięki temu praca ekipy robotniczej będzie nie tylko bardziej efektywna, ale także – co jest przecież równie ważne – także bezpieczna. Jednym z elementów wyposażenia, które stanowi absolutne minimum w takiej sytuacji, jest schodnia budowlana.

Schodnia budowlana – co to?

Czym jest schodnia budowlana? Odpowiedź na to pytanie powinna być zrozumiała nawet dla osoby, która nie jest zawodowo związana z budownictwem. Schodnia budowlana jest sporych rozmiarów wielopoziomową konstrukcją. Ponieważ jest ona wyposażona w schody, pracownicy budowlani nie mają większego problemu, by przemieszczać się pomiędzy kolejnymi poziomami konstrukcji. Dzięki temu rozwiązaniu wykonywanie prac na wysokościach staje się znacznie zadaniem znacznie prostszym w realizacji.

Schodnia budowlana cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw budowlanych z uwagi na fakt, że jej montaż oraz powiększenie/zmniejszenie jest niezwykle proste. Dzięki temu prace z użyciem schodni mogą odbywać się zarówno w przypadku dwupiętrowej kamienicy, jak i wielokondygnacyjnego bloku mieszkalnego.

Wytrzymałość tego typu konstrukcji zapewnia fakt, że jej elementy są zazwyczaj stworzone m.in. z aluminium. Ponadto, mechanizmy te są wyposażone w takie rozwiązania jak na przykład perforowane podesty. Taki stan rzeczy oznacza, że ryzyko poślizgów, oblodzenia – szczególnie istotne podczas pracy podczas deszczowej pogody lub zimą – staje się znacznie niższe.

Schodnia budowlana – do czego służy?

Schodnia budowlana – do czego służy? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Dzięki prostocie tego rozwiązania oraz jego licznym zaletom jest ono powszechnie wykorzystywane między innymi podczas takich rodzajów prac jak:

  • prace elewacyjne,
  • wykonywanie ociepleń w wysokich budynkach,
  • inne prace na wysokościach (np. mycie szyb) oraz montażowe oraz wiele innych.

Niejednokrotnie zdarza się, że schodnie budowlane są wykorzystywane także jako… schody ewakuacyjne podczas imprez masowych. Są one często stosowane na przykład podczas rozgrywek piłkarskich na stadionach.

Schodnia – zakup czy wynajem?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje przedsiębiorstwo powinno zakupić lub wynająć schodnię budowlaną, to nie ma na to pytanie uniwersalnej, jednoznacznej odpowiedzi. Decyzja w tym zakresie powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej analizy potrzeb oraz możliwości. Ważną rolę podczas wyboru pełni oczywiście aspekt finansowy.

Zakup schodni będzie lepszą decyzją, kiedy przewidujesz, że Twoja firma będzie regularnie wykonywała prace na wysokościach. Jeżeli jednak wszystko wskazuje, że będzie to tylko zadanie jednorazowe, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wynajem tego urządzenia na określony czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here