Poduszki puchowe – w jaki sposób o nie prawidłowo dbać?

0
55
Poduszki puchowe

Poduszki puchowe to wyroby jedyne w swoim rodzaju, które gwarantują najwyższą jakość odprężenia oraz długi i spokojny sen. Aby jednak zachować je w dobrym stanie, należy pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji. W jaki sposób prać poduszki z puchu?

Poduszki puchowe i ich zalety

Poduszki z puchu gęsiego to luksusowe produkty, które wyróżniają się miękkością i sprężystością. Zapewniają stabilne podtrzymanie kręgosłupa oraz optymalne warunki w czasie snu. Warto pamiętać, że puch to naturalne i ekologiczne wypełnienie. Nie znajdziemy w nim żadnych substancji chemicznych, które mają negatywny wpływ na otoczenie. Poduszki puchowe zapewniają nam komfort termiczny i sprawdzą się zarówno w porze letniej, jak i zimowej. Są też przyjemne w dotyku i lekkie. Kolejną ich zaletą jest wysoka wytrzymałość. Decydując się na nie, możemy mieć pewność, że posłużą nam przez długi czas. Trzeba dodać, że dobrze pochłaniają wilgoć, dając nam uczucie świeżości. Spanie na nich jest niezwykle komfortowe.

Jak prawidłowo dbać o poduszki puchowe?

Poduszki z puchu gęsiego należy prać z zachowaniem pewnych zasad. Dzięki nim wyrób zachowa swój kształt, a wypełnienie nie zbije się w kulę. Przed przystąpieniem do prania, należy zweryfikować ich stan. Poduszki puchowe zaleca się prać oddzielnie, co pozwoli na zachowanie ich pierwotnego kształtu. Jeśli chodzi o wybór programu w pralce, to najlepiej ustawić ten do prania tkanin delikatnych. Można także ustawić temperaturę na 30-40°C. Do prania poduszek należy używać jedynie delikatnych, hipoalergicznych produktów. Dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie ze specjalnych kulek do prania puchowych wyrobów, które przeciwdziałają zbrylaniu się puchu.

Poduszki należy dobrze wysuszyć, najlepiej na świeżym powietrzu, układając je na płasko. Co jakiś czas należy obrócić je na drugą stronę, aby schnęły w równomierny sposób. Delikatne otrzepanie sprawi, że rozbijemy ewentualne bryłki puchu i wyrównamy jego ułożenie. Procedura suszenia może zająć nawet kilkanaście godzin, w zależności od wielkości poduszek. Co ważne, nigdy nie należy ich umieszczać w suszarkach automatycznych! A jak często prać te wyroby? Zaleca się, aby prać je minimum raz na rok, a maksymalnie 4 razy w roku. Puch nie powinien mieć zbyt częstego kontaktu z wodą, gdyż może go ona uszkodzić.

Oprócz samego prania poduszek trzeba też pamiętać o ich wietrzeniu. Warto je co jakiś czas wynosić na taras czy balkon, bez znaczenia na panującą porę roku. Odpowiedni do tej czynności będzie suchy i wietrzny dzień. Poduszek nie powinno się wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, deszczu czy śniegu.

Prawidłowo dbając o poduszki puchowe, sprawimy, że zachowają one swój nienaganny wygląd i wszystkie właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here