Niezbędne dodatki do stworzenia stylu industrialnego

0
337
Niezbędne dodatki do stworzenia stylu industrialnego

Pstrokate, żywe kolory, mnóstwo barwnych dodatków, to przeciwieństwo stylu industrialnego. Jeśli lubimy takie kolory i dobrze się czujemy w tak urządzonych pomieszczeniach, to nie ma co decydować się na styl wzorowany na wyglądzie starych przemysłowych fabryk. Co jest więc niezbędne do stworzenia takiego dość surowego klimatu?

Nie ma idealnego wzorca, według którego tworzy się w mieszkaniu aranżację industrialną. Trzeba po prostu podpatrzeć, co występowało w pierwotnych fabrykach, jakie kolory, jakie elementy, jakie dekoracje i na ten wzór stworzyć własne przytulne mieszkanie.

Cechy charakterystyczne stylu industrialnego

Zaczynając od kolorów, to skoro w pierwotnych fabrykach dominował beton, cegła, deski, duże okna, to właśnie takie akcenty są niezbędne jako dekoracje ścian i podłóg. Przeważającym kolorem jest więc kolor beżowy, szary lub biały, przełamany odrobiną czerni, bordowym lub brązowym odcieniem. Z tego względu niektórzy decydują się na surowy tynk, inni wybierają beton architektoniczny albo elementy czerwonej cegły. Niektórzy zamiast większego remontu, wybierają tapetę winylową w stylu industrialnym. Mogą to być między innymi tapety ze wzorem w cegłę, beton, deskę. Poza tym niezbędnym elementem nadającym stylu jest oświetlenie. Nie ma potrzeby kupować kosztownych lamp, wystarczy zwykła żarówka na sznurku albo w metalowym obramowaniu. Lepiej postawić na duże przeszklenia czy to w oknach czy w ścianach działowych. Dzięki temu pozyskamy naturalne światło słoneczne.

Umeblowanie mieszkania industrialnego

Jeśli chodzi o meble, to tutaj jest spora dowolność. Jedni mają trochę zmysłu artystycznego i decydują się na stworzenie własnych mebli z palet drewnianych. Inni szukają mebli z drugiej albo nawet trzeciej ręki, ponieważ mają świadomość, że są to meble bardzo wytrzymałe i solidne. W stylu industrialnym idealnie sprawdzą się meble, na których widać upływ czasu, ale jednocześnie są one utrzymane w należytym stanie. Jest też grupa osób, która jeśli się już decyduje na remont, to lubi zmienić wszystko na nowe. Wychodząc naprzeciw potrzebom takich klientów, firmy meblarskie produkują meble projektowane na starsze style. I tak na przykład bardzo popularne są ostatnio meble drewniane z metalowymi wykończeniami. Sporym zainteresowaniem cieszą się także duże stoły z drewnianym, może nawet czasem nierównym blatem, który stoi na metalowych, charakterystycznych nogach. W salonie w stylu industrialnym meble są w dość surowym klimacie, ale za to, można zdecydować się na przytulną, z miękkiego materiału sofę, przy której postawi się mały stolik kawowy pasujący do reszty mebli. Tego typu meble industrialne znajdziesz w sklepie platformamebli.pl.

Przestrzeń w mieszkaniu

Ponieważ styl industrialny ma swoje korzenie w wielkich fabrykach, więc jeśli to tylko możliwe celem powinno być ograniczenie gipsowych albo murowanych ścianek działowych. Jeśli potrzebujemy wydzielić jedno pomieszczenie od drugiego, to idealnie sprawdzi się wspomniana już wcześniej szklana ścianka działowa. A jeśli możemy mieć otwartą całkowicie przestrzeń, to kuchnię od salonu można oddzielić wyspą, którą będziemy mogli wykorzystać jako blat. Piękną ozdobą będzie industrialne oświetlenie nad blatem. Żeby praktycznie wykorzystać ten kawałek mieszkania, można postawić metalowe hokery (tak zwane barowe krzesła).

Istnieje spora dowolność w obrębie wystroju industrialnego wnętrza. Ważne jest wzorowanie się na wyglądzie starych opuszczonych fabryk. Im bardziej nam się to uda, tym lepszy industrialny efekt osiągniemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here