Narzędzia do wydajnego cięcia betonu

0
1004
beton

Prace budowlane, szczególnie te związane z budową dróg, układaniem chodników i ogólnie pojętymi czynnościami betoniarskimi wiążą się z koniecznością docinania i kształtowania materiału. Zarówno przecinanie, jak i wiercenie w trudnym, twardym  materiale wymaga korzystania z wydajnych i bezpiecznych maszyn. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Wygoda w warsztacie i na placu budowy

Prace przeprowadzane w warsztacie stacjonarnym pozwalają na skorzystanie z wydajnych urządzeń, które na stałe zamontowane są w przestrzeni roboczej. Taka sytuacja jest wygodna z punktu widzenia pracownika, pozwala bowiem na skorzystanie z niemal dowolnego źródła zasilania oraz umożliwia stabilne zamocowanie urządzeń tnących. Te cechy gwarantują wysoką moc, która przekłada się na efektywną i wydajną pracę oraz bezpieczeństwo niezbędne podczas jej wykonywania. Nie wszystkie jednak prace można wykonać w warsztacie stacjonarnym, z pewnością nie będzie przesadą stwierdzenie, że większość z nich wymaga mobilności – tak pracowników, jak i sprzętu.

W takim przypadku scenę wkraczają maszyny, które w kompaktowej konstrukcji łączą solidność, dużą moc oraz możliwość łatwego i szybkiego transportowania do miejsc, w których niezbędne jest dokonanie cięć lub wierceń w betonie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagane jest przycinanie krawężników, docinanie stalowych belek, czy też wycinanie asfaltu. Mobilność nie może ograniczać wydajności, a o tym, że małe wymiary to często ogromne możliwości możemy się przekonać poznając ręczną przecinarkę HUSQVARNA K770 dostępna w ofercie sklepu Norwit. Piła wyposażona jest w dwusuwowy silnik spalinowy o mocy aż 3,7 kW, co w połączeniu z tarczą o średnicy 350 mm pozwala na błyskawiczne przecinanie materiału o grubości do 125 mm.

Trudne wyzwania to nie problem

Cięższe prace stawiają większe wymagania, a tu z powodzeniem sprawdzą się piły stołowe. One również dostępne są w ofercie Norwit, pełny asortyment możemy poznać, korzystając ze strony internetowej dostępnej pod adresem https://norwit.pl/31-pily-stolowe. Znajdziemy tu między innymi chętnie wybierane przez profesjonalistów przecinarki Norton Clipper Jumbo. To duże urządzenia, które doskonale sprawdzą się podczas cięcia silikatu, porothermu i wielu innych materiałów budowlanych. Praca operatora jest wyjątkowo komfortowa dzięki zastosowaniu bardzo czytelnych podziałek i ergonomicznej prowadnicy, a kurtyna przednia skutecznie ogranicza rozbryzgi. Przecinarka Norton JUMBO 1000 pozwala na wykonywanie cięć o głębokości 420 mm i długości 720 mm i pomimo tak imponujących osiągów jest łatwa do przenoszenia w obszarze roboczym. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji ramy, która gwarantuje wygodny chwyt oraz pewne i bezpieczne zamocowanie urządzenia.

Dwa powyższe przykłady to oczywiście jedynie niewielki fragment oferty przygotowanej przez Norwit. Wśród propozycji znajdziemy między innymi ogromny wybór przecinarek, profesjonalne piły stołowe, przecinarki do płytek i piły taśmowe. Produkty zostały dobrane z myślą o zapewnieniu maksymalnej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego poziomu kosztów. Na stronę firmy warto zajrzeć także po to, by zapoznać się z szeregiem interesujących artykułów dotyczących urządzeń i techniki pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here