Loftowa kuchnia i jadalnia. Na co warto zwrócić uwagę, by prezentowały się idealnie?

0
485

Styl loftowy jest obecnie jednym z najbardziej modnych. Odznacza się wieloma cechami, które idealnie wpisują go w nowoczesne, minimalistyczne trendy o nieco surowym, a jednocześnie bardzo przejrzystym wyrazie. Zobacz, na jakie elementy warto postawić, aby właśnie taką przestrzeń stworzyć wokół siebie.

Jadalnia i kuchnia połączone z salonem

Pierwsza i najważniejsza cecha loftowych, nowoczesnych pomieszczeń, to łączenie różnych przestrzeni ze sobą. Kuchnia i jadalnia idealnie nadają się właśnie do tego, by stworzyć z nich spójną całość, płynnie przechodzącą w salon. Trend taki nie jest nowy, jednak z pewnością teraz zyskuje jeszcze więcej zwolenników.

W przestrzeniach loftowych, podobnie jak w industrialnych, stawiamy przede wszystkim na dużą ilość miejsca, powietrza i światła. Łącząc ze sobą poszczególne miejsca w mieszkaniu lub domu, możemy z łatwością uzyskać właśnie taki efekt: ogromnej, jasnej przestrzeni, która zachwyca swoim spójnym stylem i zatrutymi granicami pomiędzy różnymi strefami.

Naturalne materiały

Kolejna ważna cecha loftowych przestrzeni to wykorzystanie naturalnych materiałów do ich wystroju. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku drewno, metal, szkło i naturalny kamień. Warto połączyć je ze sobą, aby uzyskać wyjątkowe wnętrze, które będzie doskonale wpisywało się również w nurty ekologiczne.

Wybierając meble do przestrzeni loftowej, dobrze będzie postawić na drewniane blaty oraz metalowe wykończenia i nogi. Dzięki temu świetnie dopasują się one do pozostałych, naturalnych materiałów. Jednocześnie meble tego typu odznaczają się elegancją i uniwersalnością, a ich ponadczasowe piękno zawsze będzie zachwycało.

Minimalizm ozdób

Meble do jadalni i kuchni nie muszą być pełne przepychu, zwłaszcza w stylu loftowym. Wręcz przeciwnie. Jeśli odznaczają się minimalistycznym pięknem, tym lepiej wpiszą się w charakter tego wnętrzarskiego trendu. Dlatego warto sięgnąć po jak najprostsze wyposażenie – a przynajmniej proste z pozoru.

Idealnym przykładem mebli loftowych, które, choć proste i pozbawione dodatkowych ozdób, mają w sobie jednocześnie artystyczne bogactwo, są stoły Sandnes oraz Obihiro, dostępne na stronie Hugle.pl. Ich szczególną cechą są nogi, stworzone z metalu i tak uformowane, by stanowiły jedyny element ozdobny całego mebla. Dzięki nim stoły te zyskują swój unikatowy charakter.

Luźne przestrzenie

Loftowe meble powinny posiadać jeszcze jedną, ważną cechę, jaką jest przestrzeń. Warto wybrać takie, które posiadają luźno rozstawione półki w niewielkiej liczbie. Dzięki nim uda się zaprezentować to, co najważniejsze, a jednocześnie mieszkanie nie zostanie zatłoczone. Idealny. Wyborem będą także meble na wysokich nogach, które dodatkowo zwiększa lekkość całej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here