Lampa do salonu w stylu loftowym

0
489
Lampa do salonu w stylu fotowym

Styl loft to aranżacja, o której marzy wiele osób. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej osób sięga po wyposażenie pasujące do takich właśnie pomieszczeń. W przypadku systemów oświetleniowych warto skierować uwagę na lampy o prostej konstrukcji, z widocznymi elementami montażowymi, a także na lampy w stylu gabinetowym i industrialnym. Poniżej poświęcimy im nieco więcej uwagi. Udzielamy porad w zakresie wyboru konkretnych modeli, podpowiadamy jakie kategorie lamp najlepiej pasują do loftowych salonów oraz wskazujemy na najciekawsze pomysły i rozwiązania, które warto zastosować w swoim salonie.

Geometria i proporcje – czyli piękno prostych rozwiązań 

W pomieszczeniach w stylu loftowym warto unikać wyposażenia posiadającego zbyt dużo elementów ozdobnych. O wiele lepiej sprawdzą się urządzenia i meble o dość prostej konstrukcji i bryle, za to dobrze dopasowane do siebie. Jeśli poszukujesz oświetlenia sufitowego w stylu loftowym, wówczas warto zrezygnować z dekoracyjnych lamp, a sięgnąć po te o prostej, geometrycznej formie. 

Dobrym pomysłem mogą okazać się systemy LED – na przykład nowoczesna lampa Ferreros od producenta Eglo. Na jej konstrukcję składa się obudowa o proporcjonalnych kształtach, z wnęką oświetleniową w kształcie sześcianu. Podobny efekt wizualny tworzą modele Mentalurgia oraz Fradelo. Są to lampy o jasnym odcieniu, które idealnie sprawdzą się w dobrze oświetlonych pomieszczeniach loftowych. 

Loft w stylu industrialnym 

Do stylu loftowego pasują także lampy pozbawione ozdobnej obudowy, za to prezentujące walory konstrukcyjne. Davida od Eglo to model lampy o wysoce futurystycznym wyglądzie. Przypomina profesjonalny sprzęt oświetleniowy wykorzystywany w laboratoriach i fabrykach. Jego połyskliwa powierzchnia dodaje blasku całemu pomieszczeniu – z pewnością przemieni Twoją jadalnię w prawdziwe loftowe gniazdo. 

Warto też zwrócić uwagę na serię lamp Barnstaple, których kształt przypomina tradycyjne lampki biurkowe, o zmienionych proporcjach. Wytwarzają nastrój gabinetu lub pracowni, w których panuje ożywiona intensywna atmosfera. 

Osobom pragnącym połączyć industrial z elegancją polecamy lampę Italux Mediamo. Jej oprawa zbudowana jest z metalowych rurek, tworzących kontury prostopadłościanu. W środku znajdują się duże żarówki, wystarczająco jasne, by oświetlić cały stół w jadalni. 

Dodatkowe oświetlenie w jadalni loftowej 

Lampy do salonu to nie tylko oświetlenie sufitowe, ale także poręczne i estetyczne kinkiety. Są to lampy montowane na ścianie, które można traktować jako dodatkowe źródło oświetlenia. Za ich pomocą możesz wytworzyć magiczną, przyjemną atmosferę, wprowadzając przestrzennie rozlokowane, ciepłe światło. 

Świetnie wypadają kinkiety w obudowie metalowej – na przykład Riga lub Sania od Eglo. Ich nowoczesna bryła przypomina minimalistyczną rzeźbę i na pierwszy rzut oka może nie kojarzyć się z lampą. Świetnie pasuje do pomieszczeń loftowych urządzonych w stylu warsztatowym lub futurystycznym. 

Wielu nabywców stawia także na mosiądz oraz złoto, czyli odcienie świetnie pasujące do loftowych pomieszczeń. Dobrze wypadają pod tym względem modele TK Lighting Hilton oraz TK Lighting Quelle. Pierwsza z nich to lampa o cylindrycznym kształcie, rzucająca estetyczne smugi światła na ścianę. Tk Lighting Quelle to natomiast klasyczne loftowe rozwiązanie – czyli industrialny kinkiet z dużą, stylizowaną na edisonowską, żarówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here