Klawiatura dla gracza – pomoc w wyborze najlepszej klawiatury

0
238
Klawiatura dla gracza

Gracze dokładają starań, by wybierany przez nich sprzęt był maksymalnie użyteczny i zadowalający. Oprócz samego komputera równie ważne są stosowane do jego obsługi akcesoria dodatkowe. Wśród nich znajdują się klawiatury gamingowe, które pomogą uczynić rozgrywkę jeszcze bardziej atrakcyjną, płynną, a tym samym – realistyczną. Poniżej wskazujemy na najważniejsze cechy dostępnych klawiatur gamingowych oraz podpowiadamy w jakie funkcje powinny być wyposażone. 

Klawiatura dla gracza – czyli jaka?

Oferowane klawiatury komputerowe można podzielić na dwie główne grupy, w zależności od użytej w nich technologii. Mowa o klawiaturach membranowych oraz mechanicznych. Obie grupy są często wykorzystywane przez graczy, w zależności od ich preferencji i oczekiwań. Klawiatury membranowe są wyposażone w dodatkową membranę, ulokowaną pod poszczególnymi przyciskami. Wycisza ona hałas powstający w trakcie ich naciskania. Są to też klawiatury tanie i łatwo dostępne. Klawiatury takie są stosowane także w laptopach oraz w komputerach użytkowanych w biurach. 

W odróżnieniu od nich, klawiatury mechaniczne nie posiadają membrany, a ich przyciski są nieco większe. Są też głośniejsze w trakcie pracy. Każdy przycisk wyposażony jest w osobny przełącznik typu mechanicznego, który aktywuje się po dociśnięciu. Główną zaletą klawiatur mechanicznych jest ich szybszy czas reakcji oraz dłuższa żywotność. Dlatego wybierane są częściej, szczególnie przez tych graczy, dla których czas reakcji ma olbrzymi wpływ na przebieg rozgrywki. Przykładowych modeli możesz poszukać w asortymencie Botland.

Warto też wspomnieć o rzadziej wybieranych typach klawiatury, jakimi są produkty wyposażone w mechanizmy nożycowe, optyczne oraz modele hybrydowe. Szczególnie modele optyczne mogą okazać się wyborem trafionym, jednak nie do każdego typu rozgrywki będą pasować. 

Dodatkowe funkcje w klawiaturach dla graczy 

Rozgrywka przebiega odmiennie, w zależności od rodzaju gry i tempa jej przebiegu. Dlatego wielu graczy w trakcie zakupów zwraca uwagę nie tylko na rodzaj i konstrukcję klawiatury, ale także na obecność dodatkowych funkcji i komponentów, mających wpływ na przyjemność grania. 

Ważną funkcją jest obecność programowalnego makra, uruchamianego przez przyciśnięcie jednego klawisza. W rezultacie, zamiast naciskać kilka przycisków w szybkim tempie, wystarczy „odpalić” je za pomocą przypisanego im makra.

Anti-ghosting to funkcja, która zapobiega niepożądanym blokadom klawiszy na skutek naciśnięcia zbyt rozbudowanych kombinacji. Jest to funkcja istotna szczególnie w przypadku bardzo dynamicznych gier, o szybkim i intensywnym przebiegu. 

Możliwość tworzenia profili jest istotna, gdy z danej klawiatury korzysta kilku graczy. Mają wówczas możliwość przypisywania osobnych, spersonalizowanych makr oraz szybkiego ich przełączania. Jest to rozwiązanie idealne w przypadku rozgrywek multiplayer. 

Obecność przycisków multimedialnych pozwala na obsługę głośności dźwięków oraz muzyki bez konieczności wychodzenia z ekranu gry. Ułatwienie to jest wybierane przez osoby, które nie chcą tracić czasu na regulację ustawienia głośników. Mają wówczas możliwość ściszania i podwyższania dźwięku z poziomu samej klawiatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here