Kiedy warto zdecydować się na kocioł gazowy?

0
737

Kotły gazowe c.o. są bardzo chętnie wybierane. Sprawdzamy, czym się charakteryzują
i kiedy najlepiej po nie sięgnąć. Dowiedz się więcej i wybierz rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. W niniejszym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje.

Kocioł gazowy – charakterystyka

Kocioł gazowy c.o. to niewielkie, ciche i praktycznie bezobsługowe urządzenie, które sprawdza się świetnie w domach jednorodzinnych z dostępem do gazu ziemnego. Wybór kotłów jest bardzo szeroki i zróżnicowany, dzięki czemu z łatwością można znaleźć rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb. W dodatku ogrzewanie z sieci jest bardzo komfortowe, gdyż nie wymaga składowania i przenoszenia opału. 

Nie każdy ma jednak możliwość skorzystania z przyłącza gazowego. Wówczas kocioł może funkcjonować dzięki gazowi płynnemu z przydomowego zbiornika, choć należy pamiętać, że jego składnikiem jest metan. Oczywiście można używać tego samego urządzenia, lecz istnieje konieczność wymiany dysz, a czasem również elektronicznego modułu sterującego. 

Zwróć uwagę, że kotłów na gaz płynny nie można instalować poniżej poziomu terenu, a także w pomieszczeniach, gdzie stosuje się podłogowe wpusty kanalizacyjne, gdyż propan jest cięższy od powietrza. Wyciek mógłby spowodować ryzyko wybuchu. 

Czy potrzebna jest kotłownia?

Niekwestionowanym atutem kotła gazowego jest jego niewielki rozmiar. Urządzenie możesz więc zainstalować w łazience czy na korytarzu, a kotłownia nie jest potrzebna. Nie wolno jednak umieszczać kotłów, w miejscach, w których przez długi czas przebywają domownicy (salon, sypialnia). 

Do najpopularniejszych rozwiązań należą urządzenia z zamkniętą komorą spalania, które pobierają powietrze z zewnątrz za pomocą przewodu powietrzno-spalinowego. Należy jednak pamiętać, aby wybrać kocioł renomowanego producenta. Doskonałą propozycją może być wybór urządzenia w sklepie internetowym Bridom, który cieszy się uznaniem wśród wielu wymagających klientów. Wystarczy zajrzeć na stronę https://www.bridom.pl/kotly-c.o./kotly-gazowe-c.o. i zapoznać się z bogatą ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak dokonać udanego zakupu?

Przed zakupem kotła zwróć uwagę na specyfikację techniczną. Przede wszystkim rzuć okiem na moc cieplną, maksymalną temperaturę zasilania oraz pobór mocy. Równie ważne są wymiary urządzenia, a także oszczędność energii. Pamiętaj, że dobry kocioł za pomocą inteligentnego regulatora idealnie dopasuje moc do zapotrzebowania. Na rynku nie brakuje również modeli z modułem komunikacyjnym, co pozwala na sterowanie za pomocą aplikacji. 

Jeżeli jednak nie wiesz, jakie parametry będą najlepsze, wystarczy skontaktować się z obsługą sklepu Bridom. Eksperci udzielą Ci wielu sprawdzonych porad i pomogą przy wyborze urządzenia. Ponadto kotły dostępne są w bardzo dobrych cenach, a zamówienie możesz złożyć bez wychodzenia z domu. To doskonała propozycja dla wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here