Wnętrza w stylu glamour to przede wszystkim elegancja i blask. Są bardzo wysmakowane i zaaranżowane z subtelną elegancją. Tak wysublimowany efekt można łatwo osiągnąć własnymi siłami. Podpowiadamy, jak dobrać meble i dodatki do wnętrz w stylu glamour.
Jakie są cechy charakterystyczne stylu glamour?
Styl glamour to blask i elegancja, ale w najlepszym znaczeniu tego słowa. Nie ma tu miejsca na tanie bibeloty i sezonowe dodatki. Przy dekorowaniu wnętrz glamour bardzo liczy się jakość. Styl glamour jest bowiem ponadczasowy, ale tylko pod warunkiem, że stworzymy go przy pomocy dodatków i mebli, które oprą się upływającemu czasowi.
Szczegóły można znaleźć w poradniku: https://maxfliz.pl/blog/styl-glamour-cechy-przyklady-i-jak-to-widzimy-w-maxfliz,3769.
Kolory glamour – nie tylko srebro i złoto
Trudno wyobrazić sobie salon, który lśni dosłownie na każdym centymetrze powierzchni. Na dłuższą metę byłoby to męczące. Doskonałym tłem dla stylu glamour w wersji nowoczesnej jest ciepła biel lub odcienie écru. Opcjonalnie można sięgnąć po łagodną szarość.
Natomiast dodatki jak najbardziej powinny błyszczeć i tu ma prawdo dojść do głosu srebro, złoto, ale też odcienie opalu i perły. Mocne akcenty kolorystyczne wykorzystywane są w zdecydowanej mniejszości.
Glamour w łazience, czy to się sprawdzi?
Jak najbardziej tak. Inspiracje łazienek w stylu glamour można zobaczyć w internecie lub pismach branżowych. Wykorzystuje się w nich naturalny kamień (Zobacz: łazienka marmur) bądź jego imitację w postaci płytek gresowych. Ważny jest połysk i zdolność do rozpraszania światła.
W łazience glamour powinno się znaleźć miejsce na chromowane dodatki, wizualnie lekkie meble oraz okazałe oświetlenie. Zwykle wnętrze to urządza się w ciemniejszych barwach.
Jakie dodatki pasują do stylu glamour?
Srebrne patery, okazałe świeczniki, lustra w grubych ramach, ceramiczne i metalowe figurki, zdobione ramki na zdjęcia, a nawet firanki z kryształkami – styl glamour lubuje się we wszelakich dodatkach, które lśnią w słońcu. Nieobce są mu też obrazy na ściany, najlepiej utrzymane w jasnym odcieniach i oprawione w lśniące ramy.
Warto też wspomnieć o meblach. W klasycznym glamour zwykle są zrobione z ciemnego drewna, ale glamour nowoczesny stawia na lekkie rozwiązania – tu ciągle na miejscu jest połączenie metalu i szkła, zwłaszcza w bardziej oryginalnych formach.