Drewniany czy kompozytowy – jaki taras wybrać?

0
1419
taras

W zasadzie w każdym nowo budowanym domu projektuje się taras. Nic dziwnego. Jest to miejsce, w którym można wypocząć na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu. Jednak podejmując się wykończenia tarasu, większość inwestorów zadaje sobie pytanie z jakiego materiału wykonać powierzchnię tarasu.

Taras drewniany

Drewno od wieków cieszy się popularnością zarówno w budownictwie, jak i w wyposażeniu wnętrz. Ze względu na swoje walory estetyczne i funkcjonalność chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Podstawową zaletą drewnianego tarasu jest jego naturalność. Taras z drewna w pewnym sensie żyje własnym życiem. Zmienia się pod wpływem warunków atmosferycznych. W miesiącach zimnych i wilgotnych rozszerza się, a w miesiącach ciepłych – kurczy. Poza tym trudno znaleźć dwie takie same drewniane deski.

Tarasy wykonuje się z różnych odmian drewna. W ostatnich latach stosuje się jednak głównie drewno egzotyczne. Jest ono praktyczne, trwałe i odporne. Jednak niezależnie od wybranego gatunku drewna, z którego wykonano deski tarasowe, nie można zapomnieć o właściwej ich konserwacji. Odpowiednia konserwacja drewna wpływa bowiem na wygląd desek tarasu w dłuższym okresie. Jeśli nie będziemy dbać o drewniany taras, to musimy liczyć się z tym, że deski mogą zacząć pękać i wypaczać się. Deski mogą również stracić swój atrakcyjny kolor i pokryć się szarym nalotem, czyli patyną.

Taras kompozytowy

Tarasy kompozytowe powstały jako odpowiedź na niektóre wady tarasów drewnianych. Z roku na rok, na polskim rynku pojawia się coraz więcej materiałów kompozytowych przeznaczonych pod budowę tarasów. Rynek ten rozwija się bardzo prężnie. Jednak warto sprawdzić opinie o poszczególnych dostawcach i produktach. Godnymi polecenia są producenci tacy jak: Twinson i Rehau. Oferowane deski kompozytowe, to produkty II generacji. Do ich wytworzenia stosuje się innowacyjną technologię (połączenie drewna i PCV lub połączenie drewna i polipropylenu). Dzięki temu materiał jest trwalszy i wygląda niezwykle atrakcyjnie. Klienci mają do wyboru wiele kolorów desek kompozytowych, w tym również desek o strukturze drewna.

Deski kompozytowe będące alternatywą dla tradycyjnych desek drewnianych, posiadają szereg zalet. Po pierwsze są zdecydowanie trwalsze od drewna. Po drugie nie wymagają kosztownej i czasochłonnej konserwacji. Do utrzymania atrakcyjnego wyglądu tarasu, wystarczy jedynie zachowanie go czystości, czyli regularnie mycie. Warto podkreślić, że tarasy kompozytowe dobrze myje się myjką ciśnieniową.

Tarasy kompozytowe są przyjazne dla środowiska. Do ich wytworzenia stosuje się sosnę (sosna szybko rośnie), a konglomerat w pełni podlega recyklingowi.

Do kogo udać się po poradę?

Taras ma być funkcjonalny i cieszyć nasze oko przez dłuższy czas. Dlatego warto wynająć do jego wykonania doświadczoną ekipę. Duże doświadczenie w tej kwestii posiada firma IdeaGarden. Jest to zespół fachowców, którzy zajmują się budową tarasów od lat. Podkreślenia wymaga fakt, że firma realizuje zamówienia na terenie całego kraju.

Pracownicy IdeaGarden służą poradą w zakresie tego, jaki materiał najlepiej sprawdzi się na danym tarasie. Pomagają także dobrać odpowiednią kolorystykę. Zapytają o wielkość powierzchni tarasowej, ilość słońca w ciągu dnia, czy zaplanowano zadaszenie nad tarasem, jakiego rodzaju meble staną na tarasie. Wszystkie te aspekty mają wpływ na dobór najodpowiedniejszego materiału. Warto wspomnieć, że wypełniając formularz na stronie internetowej sklepu, można bezpłatnie otrzymać próbki desek tarasowych lub elewacyjnych.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/gardenhouse.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here