Wszystkie osoby zajmujące się rolnictwem wiedzą, że ważną kwestią jest odpowiedni rodzaj opakowania dla płodów rolnych. Powinno zapewniać bezpieczne przechowywanie oraz transport do dystrybutora. Aby to osiągnąć, warto stosować worki raszlowe. Można ich używać zarówno w gospodarstwach rolnych, magazynach, jak i hurtowniach żywności. Jakie podstawowe zalety ma to rozwiązanie?
Wydłużenie świeżości warzyw i owoców
Worki raszlowe pozwalają na przechowywanie żywności tak, aby nie traciły zbyt szybko swojej świeżości. Można w nich gromadzić owoce lub warzywa i wydłużyć czas przydatności do spożycia. Są dostępne w wielu rozmiarach, od 5 do nawet 50 kg, dzięki czemu można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Wyróżniają się dużą wytrzymałością, a jednocześnie doskonale przepuszczają powietrze. Dodatkowo można je stosować wielokrotnie bez obawy o uszkodzenie. Wszystko to powoduje, że worki raszlowe do bardzo ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające oszczędzić koszty przechowywania produktów rolnych.
Skuteczna ochrona produktów rolnych
Podczas produkcji worków raszlowych stosowane jest tworzywo sztuczne. Wiele osób kojarzy je z kolorową, na przykład pomarańczową lub zieloną siatką, w której przewożone są warzywa. Ażurowy splot włókien pozwala uzyskać niezwykłą trwałość całego opakowania w długim czasie oraz optymalną wentylację zawartości. Worki raszlowe mogą być także wyposażone w ściągacz, którego zadaniem jest szybkie zamknięcie i zabezpieczenie znajdujących się w środku produktów. Specyficzna budowa tego rodzaju opakowań pozwala chronić warzywa lub owoce przed rozwojem pleśni i gniciem. Można je również stosować do suszenia produktów.
Możliwość zastosowania w różnych branżach
Warto dodać, że worki raszlowe mogą być z powodzeniem stosowane w wielu obszarach, nie tylko w rolnictwie i agrobiznesie. Znakomicie sprawdzają się w składach drewna, handlu detalicznym, a nawet w budownictwie. Dzięki wentylacji drewno może oddawać, a nie akumulować wilgoć. W ten sposób możliwe jest utrzymanie optymalnej wilgotności i przygotowanie materiału do dalszej obróbki. Bez względu na rodzaj gromadzonych produktów worki raszlowe zajmują mniejszą ilość miejsca niż skrzynki lub plastikowe pojemniki. Są elastyczne i dostosowują się do kształtu zawartości. Dlatego powinny nimi w szczególności zainteresować się osoby posiadające ograniczoną przestrzeń magazynową.
Uniwersalne zastosowanie i przystępna cena powodują, że worki raszlowe są często używane zarówno przez producentów, jak i dystrybutorów żywności. Mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne i pozwalają zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Chronią produkty rolne przed uszkodzeniem i pozwalają wydłużyć ich świeżość. Jest to jeden z najlepszych sposobów na magazynowanie warzyw, owoców, a nawet niektórych produktów sypkich. Z pewnością z tym rodzajem opakowania warto zaprzyjaźnić się na dłużej.