Dlaczego tuleje wentylacyjne do drzwi są istotne?

0
59

Żeby dobrze czuć się w swoich domowych wnętrzach, potrzeba zapewnić termoregulację pomieszczeń. Ma ona ogromny wpływ na zdrowie mieszkańców, ale i stan domu. Jeśli to zaniedbamy, istnieje ryzyko pojawienia się zawilgocenia, domownicy zaś mogą uskarżać się na złe samopoczucie, na przykład przez ból głowy. Aby temu zapobiec, warto pamiętać o tulejach wentylacyjnych przeznaczonych do drzwi.

Wentylacja – przepisy i zdrowie

Jak się okazuje, odpowiednia wentylacja drzwi wynika nie tylko ze zdrowego rozsądku, ale i przepisów prawa. Odnoszą się one zwłaszcza do łazienki, gdzie termoregulacja jest ściśle regulowana przez ustawodawcę. To właśnie tam ze względu na specyfikę tego pomieszczenia (duża wilgoć, niewielki metraż) może pojawić się niebezpieczna dla zdrowia i nieestetycznie wyglądająca pleśń. Przepisy wskazują, że tuleje wentylacyjne do drzwi (bądź kratki) powinny znajdować się w ich dolnej części, całkowity zaś przekrój prześwitu powinien wynosić minimum 0,022 m2. Pamiętajmy jednakowoż, że do tego wyliczenia należy dodać również szczelinę między drzwiami a podłogą.

Bogactwo wyborów tulei i kratek wentylacyjnych do drzwi

Kratki wentylacyjne do drzwi łazienkowych są niezwykle istotne, ale nie tylko, bo spełniają bardzo ważną rolę również w innych pomieszczeniach. Dzięki nim bowiem zapewniamy lepszy obieg powietrza, co wpłynie pozytywnie na komfort mieszkańców. To tym bardziej istotne, że obecnie na rynku łatwo znaleźć wiele różnych rozwiązań, bo dostępne są oryginalne tuleje wentylacyjne, które łatwo dopasować do własnych potrzeb i stylistyki drzwi. Jedną z atrakcyjniejszych ofert jest ta dostępna pod adresem https://handles.pl/54-tuleje-wentylacyjne. Można kupić tuleje do każdego pomieszczenia, dopasowując je do stylistyki wnętrza. W asortymencie są tuleje wentylacyjne do drzwi kwadratowe oraz okrągłe, które są najbardziej pożądane przez klientów. Bogata gama kolorów pozwala na stworzenie eleganckich, stylowych i perfekcyjnych pod każdym względem aranżacji. 

Wentylacja do drzwi – najpopularniejsze rozwiązania

Tuleje wentylacyjne są popularnym rozwiązaniem na zapewnienie wentylacji drzwi, lecz nie tylko, bo równie często wybierane są inne rozwiązania, zwłaszcza kratki wentylacyjne. Ich ogromną zaletą jest powierzchnia zgodna z wymogami prawa budowlanego, wynosząca minimum 220 cm2. To szczególnie istotne w przypadku łazienek, w których są piecyki gazowe. Z drugiej strony to dość popularne, a przez to mało oryginalne rozwiązanie, poza ty łatwo zbierające kurz, dlatego też wiele osób decyduje się na inne rozwiązanie – podcięcie wentylacyjne. Wykonuje się je na dolnej krawędzi drzwi, co sprawia, że tworzy się szczelina pomiędzy podłogą a skrzydłem. Dość popularna w ostatnim czasie jest też szczelina wentylacyjna, czyli subtelne wycięcie  w konstrukcji drzwi.

Nie ma wątpliwości, że wentylacja drzwi to absolutna podstawa. Każdy powinien o niej pomyśleć. Bogactwo wyboru sprawia, że łatwo dopasować rozwiązanie do własnych potrzeb. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here