Czy warto inwestować w palety EURO?

0
887
Czy warto inwestować w palety EURO

Kiedy zakładamy własną działalność gospodarczą, która opiera się na produkcji lub handlu na nieco większą skalę, niż tylko jednoosobowy sklep internetowy prowadzony z domu, zaczynamy dostrzegać, że w niektóre elementy musimy inwestować, choć na samym początku w ogóle nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Do takich elementów spokojnie możemy zaliczyć palety EURO.

Czym są palety EURO?

Tak na chłopski rozum, po co w ogóle inwestować w palety EURO, skoro do najtańszych nie należą, a innego rodzaju palet można nabrać bez liku nawet za darmo. Odpowiedź jest prosta. Europaleta gwarantuje odpowiednią trwałość, ale przede wszystkim ma ona standaryzowane wymiary.

Każda paleta EURO powinna być z grubsza taka sama. Wysokość europalety, szerokość i długość, powinny być w zasadzie takie same. Jeśli zdarzy nam się, że jedna z palet ma inną wysokość europalety, niż wynikającą ze specyfikacji, to nie jest to na pewno paleta EURO.

Skąd brać palety EURO?

Palety EURO są w ciągłym obiegu logistycznym, więc jeśli cokolwiek do naszej firmy zamawiamy, to zapewne przyjedzie to na europalecie i taka paleta będzie do naszej dyspozycji. Czasem jednak nie jest to wystarczające i musimy palety kupić.

Producent europalet zazwyczaj nie będzie nam robił problemów, jeśli będziemy chcieli zakupić palety EURO, ale może czasem być problem z dostępnością nowych palet na rynku. Producent europalet zazwyczaj do tego obsługuje tych klientów, którzy w dużej ilości zamawiają towar, więc nie stawia nas to ponownie w najlepszej pozycji negocjacyjnej, jeśli palet chcemy dokupić na przykład dziesięć czy dwadzieścia.

Palety z rynku wtórnego

Producent palet to jest jednak nie jedyny kierunek, w którym możemy udać się, kiedy musimy zakupić palety. Jeśli producent palet nie chce nam szybko pomóc, to możemy poszukać składu z paletami używanymi. Takich składów w Polsce jest kilkanaście i zazwyczaj towaru u nich nie brakuje. Największy minus to fakt, że palety na takim składzie są w różnej jakości i czasem, aby znaleźć egzemplarze trzeba się nieźle naszukać.

Ogólnie rzecz ujmując, składy z paletami są dobrym miejscem do zakupienia palet, jeśli nie jest wymagany towar najwyższej jakości. Palety, jakie tam dostaniemy, zazwyczaj spełniają podstawowe wymagania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here