Czy warto inwestować w palety EURO?

0
695
Czy warto inwestować w palety EURO

Kiedy zakładamy własną działalność gospodarczą, która opiera się na produkcji lub handlu na nieco większą skalę, niż tylko jednoosobowy sklep internetowy prowadzony z domu, zaczynamy dostrzegać, że w niektóre elementy musimy inwestować, choć na samym początku w ogóle nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Do takich elementów spokojnie możemy zaliczyć palety EURO.

Czym są palety EURO?

Tak na chłopski rozum, po co w ogóle inwestować w palety EURO, skoro do najtańszych nie należą, a innego rodzaju palet można nabrać bez liku nawet za darmo. Odpowiedź jest prosta. Europaleta gwarantuje odpowiednią trwałość, ale przede wszystkim ma ona standaryzowane wymiary.

Każda paleta EURO powinna być z grubsza taka sama. Wysokość europalety, szerokość i długość, powinny być w zasadzie takie same. Jeśli zdarzy nam się, że jedna z palet ma inną wysokość europalety, niż wynikającą ze specyfikacji, to nie jest to na pewno paleta EURO.

Skąd brać palety EURO?

Palety EURO są w ciągłym obiegu logistycznym, więc jeśli cokolwiek do naszej firmy zamawiamy, to zapewne przyjedzie to na europalecie i taka paleta będzie do naszej dyspozycji. Czasem jednak nie jest to wystarczające i musimy palety kupić.

Producent europalet zazwyczaj nie będzie nam robił problemów, jeśli będziemy chcieli zakupić palety EURO, ale może czasem być problem z dostępnością nowych palet na rynku. Producent europalet zazwyczaj do tego obsługuje tych klientów, którzy w dużej ilości zamawiają towar, więc nie stawia nas to ponownie w najlepszej pozycji negocjacyjnej, jeśli palet chcemy dokupić na przykład dziesięć czy dwadzieścia.

Palety z rynku wtórnego

Producent palet to jest jednak nie jedyny kierunek, w którym możemy udać się, kiedy musimy zakupić palety. Jeśli producent palet nie chce nam szybko pomóc, to możemy poszukać składu z paletami używanymi. Takich składów w Polsce jest kilkanaście i zazwyczaj towaru u nich nie brakuje. Największy minus to fakt, że palety na takim składzie są w różnej jakości i czasem, aby znaleźć egzemplarze trzeba się nieźle naszukać.

Ogólnie rzecz ujmując, składy z paletami są dobrym miejscem do zakupienia palet, jeśli nie jest wymagany towar najwyższej jakości. Palety, jakie tam dostaniemy, zazwyczaj spełniają podstawowe wymagania.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/gardenhouse.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here