Czy układać płytki pod szafkami w kuchni?

0
242
Czy układać płytki pod szafkami w kuchni?
Czy układać płytki pod szafkami w kuchni?

Układanie płytek pod szafkami w kuchni jest jednym z wyborów, które można dokonać przy urządzaniu tego pomieszczenia. Niektórzy uważają, że układając płytki tylko tam gdzie będą one widoczne oszczędza się czas i pieniądze. Jednakże istnieją argumenty za tym, by pokryć powierzchnię całej podłogi lub ściany płytami ceramicznymi również w miejscach niewidocznych – takich jak np. obszar znajdujący się bezpośrednio pod szafką czy blatem roboczym kuchennym.

Jak układać płytki pod szafkami w kuchni?

Czy układać płytki pod szafkami w kuchni?

Kiedy projektujemy naszą wymarzoną kuchnię, jednym z elementów, na którym skupiamy szczególną uwagę są płytki. Wybieramy je ze względu na ich styl i funkcjonalność. Jednakże pojawia się pytanie: czy należy układać płytki pod szafkami w kuchni? Odpowiedź jest nieoczywista.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to być rozwiązaniem logicznym – wszakże chcemy mieć równe powierzchnie bez przerw lub niespójności. Układając więc wszystkie płytki przed montażem mebli możemy uniknąć trudnej pracy dopasowywania dodatkowych fragmentów do istniejącego już wnętrza.

Jednakżze fachowcy od remontu mają inny punkt widzenia – według nich najlepiej jest zamontować najważniejsze elementy (jak np.: lodówka) oraz umiejscowić meble stałe tam gdzie będą one użyteczne dla użytkowników przestrzeni roboczej a następnie odpowiednio uzupełniając wolne miejsca pozostałością płytki ceramicznej.

Istotna jednak może okazać się cena takiego zabiegu: wykonanie cięższych prac połączonych z precyzja i dokładnością zajmie więcej czasu niż gdybyśmy mieli wolną drogę dzięki braku zakamarkowania spowodowanego szafkami.

Z drugiej strony, układanie płytek po zamontowaniu mebli może być bardziej czasochłonne i wymagać więcej pracy w odniesieniu do cięcia fragmentów pod kątem oraz dopasowywania ich ze sobą. Jednakże z takiego rozwiązania wynika wiele korzyści – po pierwsze mamy pewność co do dokładnego ułożenia każdego elementu, a także możemy dostosować wzór płytki ceramicznej np.: jeśli wybraliśmy desen o dużych proporcjach to dzięki temu będziemy mieli możliwość umiejętnego przycięcia go tam gdzie nie będzie on dominował nad całą powierzchnią kuchni.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest estetyka: czy chcemy aby nasza kuchnia była jednorodna i spójna? Warto przy tym mieć na uwadze fakt że bardzo trudno utrzymać perfekcyjny porządek nawet w nowoczesnych wnętrzach – długotrwałe użytkowanie sprzętów AGD lub gotowania prowadzi bowiem często do zabrudzeń których niestety nie da się uniknąć. Ukrywanie płytki pod meblami zapewne pomogłoby nam zachować ład wizualny bez konieczności systematycznej dezynfekcji wszystkich obszarów roboczych (nie tylko tych widocznych).

Podsumowując, odpowiedź na pytanie „Czy należy układać płytki pod szafkami w kuchni?” nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz możliwości finansowych i czasowych. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który doradzi nam najlepsze rozwiązanie dla danego wnętrza.

Ostatecznie jednak to my decydujemy jakie wybierzemy podejście do tego tematu – najważniejszym aspektem pozostaje przede wszystkim funkcjonalność mebli a po drugie estetyka układania płytek ceramicznych – czy warto więc rezygnować z któregoś z tych elementów na rzecz osiągnięcia spójnej całości? To już indywidualna sprawa każdego użytkownika!

Tak, należy układać płytki pod szafkami w kuchni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy zajmującej się profesjonalnym ułożeniem płytek na stronie https://tropemwilczym.pl/.

Link tagu HTML: https://tropemwilczym.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here