Czy IKEA wycofuje się z Polski?

0
214
Czy IKEA wycofuje się z Polski?
Czy IKEA wycofuje się z Polski?

Nie, IKEA nie wycofuje się z Polski.

Planowane wycofanie IKEA z Polski

Czy IKEA wycofuje się z Polski? To pytanie pojawiło się w mediach po tym, jak szwedzka firma meblarska ogłosiła planowane zamknięcie swojego sklepu w Janki k. Warszawy oraz zmniejszenie liczby pracowników.

Zgodnie z informacją podaną przez przedstawicieli firmy, decyzja o zamknięciu jednego ze sklepów nie wynikała tylko i wyłącznie z sytuacji rynkowej na terenie Polski. Miały wpływ również inne czynniki takie jak ciężkości logistyczne czy też niewystarczająca rentowność danego punktu sprzedaży.

Jednakże wiele osób zadaje sobie pytanie – czy to początek końca obecności IKEA na polskim rynku? Na razie nic nie świadczy o tym, żeby taka decyzja miała zostać podjęta. Wręcz przeciwnie – przedstawiciele firmy zapewniają nas, że nadal chcą rozwijać swoją działalność w kraju.

Co ciekawe jednak według raportu opracowanego przez firmę badawczą PMR Research już od kilku lat rynek mebli jest bardzo konkurencyjny a Polacy coraz częściej korzystają także ze strony internetowych dostępnych za granicami kraju co znacznie wpłynęło negatywnie na przychody wielkich sieci handlowych typu Ikea bądź Black Red White które musiały przeorganizować swój model biznesowy.

Jednakże, nie można zapominać o tym, że IKEA jest jednym z największych pracodawców w Polsce i ciągle inwestuje w swoje przedsięwzięcia. Warto również wspomnieć o planach otwarcia nowych sklepów na terenie kraju – już od kilku lat mowa była między innymi o budowie kolejnego punktu sprzedaży na południu kraju czyli w Krakowie.

Dlatego też decyzja dotycząca zamknięcia jednego ze sklepów oraz zmniejszenia liczby etatów może być tylko krokiem do przodu dla całej firmy. Zmiany te mogą pomóc firmie dostosować się do wymogów rynkowych oraz poprawić efektywność działania każdego z jej oddziału handlowego.

Z pewnością trzeba podkreślić fakt, że obecność takiej gigantycznej firmy jak IKEA to ogromna korzyść dla polskiego rynku meblarskiego. Dostępne tam produkty są wysokiej jakości a ich ceny często znacznie niższe niż u konkurencji co wpływa także pośrednio na rozwój branży remontowo-budowlanej aż 40% klienteli kupujących meble potrzebuje dodatkowego wsparcie przy montażu wybranych produktow lub też szuka inspiracji projektowej które oferowane są przez specjalistyczny personel Ikei

Wobec tego warto śledzić dalsze losy tej marki i jej działalności w Polsce. Na razie, IKEA pozostaje jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku meblarskim i nadal ma swoje miejsce w sercach Polaków.

Nie ma informacji na temat wycofywania się IKEA z Polski. Jednakże, jeśli chcesz poznać aktualne oferty pracy w tej firmie, zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.karierait.pl/.

Link tagu HTML to: https://www.karierait.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here