Co jest tańsze OBI czy Leroy?

0
846
Co jest tańsze OBI czy Leroy?
Co jest tańsze OBI czy Leroy?

Obecnie wiele osób szuka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy przy remontach czy budowie domu. W tym kontekście często pojawia się pytanie, co jest tańsze – OBI czy Leroy Merlin? Ceny w obu sklepach mogą się różnić, ale ostatecznie to zależy od konkretnych produktów i promocji oferowanych przez każdą ze firm.

Porównanie cen w OBI i Leroy Merlin

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas stara się oszczędzać na codziennych wydatkach, porównanie cen w różnych sklepach jest niezbędnym elementem przed zakupami. W artykule tym zajmiemy się dwoma gigantami branży budowlanej – OBI i Leroy Merlin. Sprawdzimy jak prezentują się ceny u jednego i drugiego dostawcy oraz postaramy odpowiedzieć na pytanie: co jest tańsze?

OBI to niemiecka sieć marketów DIY działająca również w Polsce od 2003 roku. Sklepy te oferują bogatą gamę produktów związanych zarówno ze światem budowy jak również dekoracji wnętrz czy ogrodowych inspiracji.

Leroy Merlin natomiast to francuska firma założona już ponad sto lat temu, która swoją drogą posiada 42 sklepy w całej Polsce oraz wiele innych poza granicami kraju.

Zacznijmy jednak od samego sedna sprawy – cen! Przyjrzyjmy się kilku podstawowym produktom, które znajdziemy we wszystkich marketach tego typu:

– Farba biała (5l) kosztuje średnio około 60 złotych

– Zestaw narzędzi dla majsterkowicza (wkrętaki, klucze itp.) można kupić za kwotę około 100 złotych

– Łazienka prysznicowa wykonana z akrylu będzie kosztować przeciętnie 400 złotych

– Wiertarka udarowa (600W) dostępna jest w cenie około 200 złotych

Przyjrzyjmy się teraz jak prezentują się ceny u obu konkurentów. Zaczniemy od OBI:

Farba biała (5l) kosztuje tam średnio o kilka groszy mniej niż w Leroy Merlin – za cenę około 57,99zł.

Zestaw narzędzi dla majsterkowicza to wydatek rzędu ponad dwustu pięćdziesięciu złotych.

Łazienka prysznicowa wykonana z akrylu będzie nas kosztować przeciętnie trochę więcej niż u konkurencji – cena wynosi tu bowiem prawie czterysta osiemdziesiąt dziewięć złotych.

Natomiast jeśli chodzi o zakup wiertarki udarowej, możemy liczyć na korzystniejszą ofertę już tutaj – jej cena wynosi jedynie sto dziewięćdziesiąt dziewięć tysiąc siedemset trzynaście!

A co ze sklepem Leroy Merlin? Jak prezentują sie tamtejsze oferty?

Okazuje się że przy niektórych produktach warto porównać dokładnie każdą z opcji przed podjęciem decyzji. Farby białe można dostać zarówno tańsze jak i droższe od tutejszej propozycji firmy OBI! Najtańszym produktem tego typy znalezionym przez nas był kolor Magnat Ceramiczna Biała w cenie 54,90 zł.

Jeśli chodzi o zestaw narzędzi dla majsterkowicza – kosztuje on tutaj minimalnie więcej niż u konkurencji. Tutaj cena to około dwieście siedemdziesiąt pięć złotych.

Łazienka prysznicowa wykonana z akrylu jest natomiast nieznacznie tańsza od swojej odpowiedniczej oferty OBI – jej średnia cena wynosi czterysta trzydzieści dziewięć złotych

Wiertarki udarowe dostępne są tutaj już za kwoty sto osiemdziesiąt jeden tysięcy sześćset szesnaście!

Jak widzimy, porównanie cen między OBI i Leroy Merlin może wyjawić nam pewne istotne różnice w przypadku konkretnych produktów. Warto się więc dokładniej przyjrzeć każdej z opcji przed podjęciem decyzji zakupowej!

Zachęcamy do porównania cen w obu sklepach i wybrania najlepszej oferty. Aby dowiedzieć się więcej o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym, odwiedź stronę https://www.prywatnezdrowie.pl/.

Link tag HTML: Prywatne Zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here